اخبار روز

ChromeOS نسخه محدودی از داشبورد بازی اندروید را دریافت می کند

ChromeOS نسخه محدودی از داشبورد بازی اندروید را دریافت می کند

خلاصه

  • داشبورد بازی، یک ویژگی نسبتاً جدید در تلفن‌های Android، اکنون در ChromeOS در دسترس است و بازی را برای کاربران Chromebook راحت‌تر می‌کند.
  • داشبورد به کاربران اجازه می دهد تا نقشه کلید را تنظیم کنند، از صفحه نمایش عکس بگیرند و نوار ابزار را روی نمایشگر باز نگه دارند، اما برخی از دکمه ها همچنان فاقد عملکرد هستند.
  • ChromeOS 119 که اکنون در کانال Canary توزیع شده است، دارای ویژگی داشبورد بازی است.

اگر تلفن Android دارید و از بازی در حال حرکت لذت می برید، ممکن است از قبل با داشبورد بازی. گوگل پس از مشاهده ساخت‌های OEM مانند سامسونگ و وان پلاس که حالت‌های بازی را پیاده‌سازی می‌کنند، تصمیم گرفت نسخه خود را از این ویژگی محبوب با اندروید 12 منتشر کند و دسترسی آسان به مجموعه گسترده‌ای از ابزارها را فراهم کند که ممکن است در هنگام بازی مفید باشند. می توانید اسکرین شات بگیرید، گیم پلی را ضبط کنید و تنظیمات نقشه برداری کلیدی را مستقیماً در داشبورد انجام دهید. مهمتر از آن، داشبورد بازی به شما امکان می دهد به سرعت بین بازی خود و سایر برنامه های دستگاه خود جابجا شوید. اکنون، به نظر می رسد که گوگل می خواهد این تجربه را برای کاربران ChromeOS به ارمغان بیاورد.

طبق پستی که C2 Productions در X (قبلاً توییتر)، داشبورد بازی اکنون در ChromeOS 119 در دسترس است، که نسخه ای است که اکنون در کانال انتشار Canary توزیع می شود. اگرچه توسعه‌دهندگان هنوز باید برخی از پیچیدگی‌ها را برطرف کنند، این گام بزرگی در جهت راحت‌تر کردن بازی برای کاربران Chromebook است. تا اینجای کار، داشبورد به شما امکان تنظیم نقشه کلید، گرفتن اسکرین شات و باز نگه داشتن نوار ابزار روی نمایشگر را می دهد. با این حال، برخی از دکمه‌هایی که در داشبورد ظاهر می‌شوند هنوز فاقد عملکرد هستند. به عنوان مثال، ضربه زدن روی دکمه اندازه صفحه تاثیری به نظر نمی‌رسد.

ممکن است داشبورد بازی برای برخی شگفت‌انگیز باشد، اما شایعه شده است که گوگل از فوریه روی آن کار می‌کند. C2 Productions در پست خود اشاره کرد که آنها در ابتدا پرچمی را در مخازن Chromium در اوایل سال جاری مشاهده کردند. با این حال، مشخص نبود که در صورت عرضه داشبورد چگونه کار می کند، و رابط کاربری آن نیز یک راز بود. داشبورد بازی از آن زمان در ChromeOS Canary 119.0.60008 در دسترس قرار گرفت.

این ویژگی به‌طور گسترده در دستگاه‌های Android در دسترس نبوده است. کاربران Pixel از Android 12 می‌توانستند از آن استفاده کنند، اما فقط بخشی از خدمات Google Play شد در سال 2022. اگر دستگاه اندرویدی دارید اما داشبورد بازی را نمی‌بینید، می‌توان آن را با رابط بازی سازنده تعویض کرد. در صورتی که این ویژگی در دستگاه شما غیرفعال شده است، می توانید آن را در تنظیمات → Google → همه خدمات → داشبورد بازی تغییر دهید.

استفاده از Chromebook در مقایسه با لپ‌تاپ‌های سنتی دارای محدودیت‌هایی است، به‌ویژه وقتی صحبت از بازی می‌شود. اگر فقط به دستگاهی برای مرور وب و انجام وظایف محاسباتی جزئی نیاز دارید، می تواند باعث صرفه جویی در بودجه شود. با این حال، اگر به محصولی نیاز دارید که به شما امکان دانلود یا اجرای کامل برنامه ها را می دهد، با چالش هایی روبرو خواهید شد. گوگل با ارائه پشتیبانی از برنامه‌ها و بازی‌های اندروید تلاش کرده است تا آن را تغییر دهد و توسعه ویژگی ساده‌ای مانند داشبورد بازی همچنان می‌تواند تفاوت چشمگیری برای کاربران ChromeOS ایجاد کند. شاید بازی برای دارندگان Chromebook اولویت نباشد، اما همچنان داشتن این گزینه بدون قطع کردن، خوب است.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا