اخبار روز

واتس اپ می گوید کانال ها به زودی برای همه در دسترس خواهند بود

واتس اپ می گوید کانال ها به زودی برای همه در دسترس خواهند بود

خلاصه

  • واتس‌اپ ویژگی جدیدی به نام کانال‌ها معرفی کرده است که به برندها، افراد مشهور و سایر نهادها اجازه می‌دهد با پیام‌رسانی یک به چند به مخاطبان بیشتری دست یابند.
  • به گفته ویل کاتکارت، مدیر عامل واتس‌اپ، اگرچه در ابتدا محدود به برخی کشورها بود، کانال‌ها تقریباً تا 19 سپتامبر برای همه قابل دسترسی خواهند بود.
  • طراحی و عملکرد کانال‌ها با ویژگی‌هایی مانند واکنش‌های ایموجی و امکان بازارسال پیام‌ها به چت‌های فردی و گروهی، تعامل را ارتقا می‌دهد. انتشار آتی کانال های ایجاد شده توسط کاربر نیز پیش بینی می شود.

در قلمرو برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده، واتس‌اپ با افزودن ویژگی‌های ثابت خود که به نظر می‌رسد متمایز است یک روز در میان چکه کند. با این حال، حتی با وجود تعداد کاربران گسترده آن، هنوز مناطقی وجود داشت که رقبایی مانند تلگرام و دیسکورد در آن برتری داشتند. زمانی که متا ویژگی کانال‌ها را برای واتس‌اپ معرفی کرد، شروع به تغییر کرد و گام مهمی در قدرت پخش خود برداشت.

که در ابتدا در کلمبیا و سنگاپور آزمایش شد، کانال‌ها رشد کرده‌اند از در دسترس بودن محدود آنها تا اکنون در 150 کشور قابل دسترسی است. اساساً، کانال‌ها فرمت پیام‌رسانی یک به چند را ارائه می‌کنند، که برای برندها، افراد مشهور و طیف وسیعی از نهادهای دیگر که مایل به انتشار به‌روزرسانی‌ها برای مخاطبان گسترده‌تر هستند، ارائه می‌دهند. در حال حاضر، در حالی که همه نمی‌توانند کانالی را راه‌اندازی کنند، کاربرانی از 150 کشور قرار است بتوانند آن‌ها را دنبال کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

با وجود این عرضه چشمگیر، جهانی بودن این ویژگی زیر سوال رفته بود و بسیاری از کاربران حتی پس از اعلام متا هنوز دسترسی ندارند. خوشبختانه، یک به روز رسانی در آن جبهه وجود دارد. همانطور که توسط WABetaInfo در X گزارش شده است، ویل کاتکارت، مدیر عامل واتس اپ اعلام کرد که کانال ها ” احتمالاً تا پایان فردا تقریباً برای همه در دسترس خواهد بود!” این باید به انتظار پیش بینی پایان دهد و اطمینان حاصل کند که اکثر کاربران تا 19 سپتامبر با این ویژگی متحول کننده تعامل خواهند داشت.

طراحی و عملکرد کانال ها نشان دهنده تلاش واتس اپ برای تعامل بیشتر است. کاربران اکنون می‌توانند روی به‌روزرسانی‌ها در کانال‌ها ضربه زده و نگه دارند تا با ایموجی واکنش نشان دهند، و مکانیزم آشنای مشابهی را ارائه می‌کند. به چت های معمولی روی پلت فرم. علاوه بر این، ارسال پیام‌ها از کانال‌ها به چت‌های فردی و گروهی نیز در دسترس است، که قابلیت کشف این ویژگی را افزایش می‌دهد و احتمالاً باعث پذیرش گسترده آن می‌شود.

تمایز کردن بین چت‌های معمولی و کانال‌ها راحت است، زیرا WhatsApp بخش جداگانه‌ای را برای دومی ایجاد کرده است. به‌طور پیش‌فرض، کانال‌ها بر اساس کشور فیلتر می‌شوند و محتوا را از محل کاربر در اولویت قرار می‌دهند، اما ویژگی‌های سفارشی‌سازی فراوانی مانند فیلتر کردن بر اساس جدید بودن یا دنبال‌کنندگان را نیز ارائه می‌کنند.

با این حال، کانال‌ها در آنجا متوقف نمی‌شوند. همانطور که واتس اپ وعده داده است، پیشرفت های آینده در افق است، از جمله توانایی مورد انتظار کاربران برای ایجاد کانال های خود. در حالی که برخی از کاربران قبلاً از این قابلیت برخوردار شده‌اند، مخاطبان عمومی باید کمی بیشتر منتظر بمانند، زیرا انتشار گسترده‌تر آن برای ماه‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

کانال‌های واتس‌اپ برای تغییر شکل نحوه تعامل کاربران با پلتفرم تنظیم شده‌اند. با در دسترس بودن جهانی قریب‌الوقوع و قابلیت‌های بیشتری در راه است، به نظر می‌رسد واتس‌اپ می‌خواهد موقعیت خود را به‌عنوان یک برنامه پیام‌رسان پیشرو بیشتر تقویت کند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا