اخبار روز

فروشگاه Play گزینه بایگانی خودکار برنامه را برای همه ارائه می کند

فروشگاه Play گزینه بایگانی خودکار برنامه را برای همه ارائه می کند

خلاصه

  • Google اکنون با معرفی یک جابجایی ساده برای بایگانی برنامه در تنظیمات Play Store، صرفه جویی در فضای ذخیره سازی گوشی شما را آسان تر می کند.
  • ویژگی بایگانی خودکار برنامه از قالب Android App Bundle برای کوچک کردن بسته‌ها و صرفه‌جویی 60 درصدی فضای ذخیره‌سازی بدون از دست دادن داده‌ها استفاده می‌کند.
  • برنامه‌های بایگانی‌شده یک نماد ابر کوچک در صفحه اصلی دارند و همچنین می‌توانند در پنل مدیریت برنامه‌ها و دستگاه در زیر فیلتر بایگانی‌شده در فروشگاه Play پیدا شوند.

در طول سال‌های داشتن تلفن، مهم نیست که کدام گزینه عالی گوشی هوشمند را انتخاب می‌کنید، ذخیره سازی می تواند بسیار به هم ریخته شود. Google با اقدامات مختلفی از جمله گزینه بایگانی برنامه که اخیراً معرفی شده با آن مقابله می کند که به طور خودکار کاهش می دهد. استفاده از فضای ذخیره سازی برای برنامه هایی که برای مدت طولانی استفاده نکرده اید. در حالی که در گذشته برای فعال کردن آن مجبور بودید از چند حلقه عبور کنید، Google اکنون یک ضامن ساده برای این کار در فروشگاه Play ارائه می‌کند.

بایگانی خودکار قبلاً فقط زمانی در دسترس بود که فضای ذخیره‌سازی شما کم شده بود، با پیامی ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید این گزینه را برای صرفه‌جویی در فضا روشن کنید. همانطور که توسط میشال رحمان در X (توئیتر سابق) و AssembleDebug در تلگرام، گزینه آرشیو خودکار برای افراد بسیار بیشتری در دسترس است. در تنظیمات فروشگاه Play در قسمت عمومی قرار دارد، جایی که می‌توانید به سادگی آن را روشن و خاموش کنید. این امر باعث می‌شود در مورد استفاده از فضای ذخیره‌سازی فعال باشید، و این امکان را فراهم می‌آورد که همه مهم‌ترین برنامه‌هایتان را در دستگاهتان نگه دارید بدون اینکه فضای بیشتری را اشغال کنند.

بایگانی برنامه خودکار از قالب Android’s App Bundle استفاده می‌کند، که به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌دهد فقط فایل‌های ضروری مورد نیاز گوشی شما را به آن فشار دهند. این برای کمک به صرفه جویی در پهنای باند و فضای ذخیره سازی در حال حاضر است، اما با فعال شدن بایگانی خودکار، تلفن شما می تواند بسته ها را حتی بیشتر کاهش دهد. گوگل می گوید که می توانید تا 60 درصد فضای ذخیره سازی را بدون از دست دادن داده ها و بدون نیاز به حذف برنامه ذخیره کنید. برای باز کردن مجدد آن، تلفن شما باید فایل های اضافی خاصی را دانلود کند.

AssembleDebug در تلگرام”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container -id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

Two generic phone mockups with the Play Store next to each other, with the first one showing the manage app & device settings and the second one the second one Settings

برنامه‌های بایگانی‌شده همچنان در صفحه اصلی شما باقی می‌مانند، اما نماد ابر کوچکی روی آن‌ها خواهند داشت تا نشان دهد که به‌طور کامل برای استفاده در دسترس نیستند. برنامه‌های بایگانی‌شده نیز در پانل مدیریت برنامه‌ها و دستگاه در فروشگاه Play در زیر برگه مدیریت نشان داده می‌شوند. در اینجا، یک فیلتر بایگانی شده جدید پیدا خواهید کرد که می توانید آن را برای نمایش فقط برنامه های بایگانی شده روشن کنید.

گزینه بایگانی خودکار در حال حاضر به طور گسترده در حال گسترش است، بسیاری از افراد گزارش می دهند که اولین بار آن را در فروشگاه Play نسخه 37.4 و 37.5 مشاهده کرده اند. ممکن است در نسخه‌های مختلف نیز در دسترس باشد، با این فرض که جابجایی به‌عنوان یک تغییر سمت سرور به‌جای اتصال به یک به‌روزرسانی کامل برنامه در حال اجرا است.

Google همچنین برای برنامه‌هایی که سه ماه است از آنها استفاده نکرده‌اید، معیار دیگری در نظر گرفته است. پس از این بازه زمانی، به طور خودکار مجوزها را حذف می‌کند و از ارسال اعلان‌ها به روش شما جلوگیری می‌کند. این به معنای حفظ حریم خصوصی و باتری شما است، زیرا این برنامه‌ها امتیازاتی را که به آنها اجازه می‌دهد در پس‌زمینه اجرا شوند، از دست می‌دهند. با این حال، این با بایگانی ارتباطی ندارد و برنامه‌ها برای استفاده به صورت محلی کاملاً آماده خواهند بود.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا