اخبار روز

رقیب قدرتمند GPT-4 گوگل می تواند در گوشه و کنار باشد

رقیب قدرتمند GPT-4 گوگل می تواند در گوشه و کنار باشد

خلاصه

  • گوگل به صورت داخلی روی Gemini، رقیب GPT-4 خود کار می کند، که احتمالاً تقریباً برای بهترین زمان آماده است و به Google اجازه می دهد تا به زودی نسخه پیچیده تری از Bard داشته باشد.
  • Gemini، بر خلاف مدل زبان بزرگ فعلی گوگل، PalM 2، چندوجهی است و می تواند از منابع مختلف برای تولید انواع مختلف داده ها مانند متن، تصاویر و کد یاد بگیرد.
  • Google شروع به دسترسی چند توسعه‌دهنده به Gemini برای آزمایش‌های اولیه کرده است و به آن‌ها اجازه می‌دهد API Gemini را در خدمات خود ادغام کنند و برنامه‌های کاربردی و موارد استفاده بیشتری را توسعه دهند.

ChatGPT شاید شناخته‌شده‌ترین نام هوش مصنوعی مولد در صنعت در حال حاضر باشد. در حالی که مدل زبانی که از آن استفاده می‌کند در حال حاضر از رقبا جهش می‌کند، گوگل همچنان در حال بازی کردن است و مدل زبان بزرگ خود (LLM) در داخل کار می‌کند. اما اگر این گزارش جدید را باور کنید، رقیب GPT-4 گوگل Gemini به سرعت در حال پوشش دادن زمین است. و تقریباً برای بهترین زمان آماده است.

بارد در حال حاضر چهره تلاش‌های هوش مصنوعی مولد Google است — ربات چت می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد با دستور مناسب. این بر اساس آخرین مدل زبان بزرگ شرکت PaLM 2 است که خود یک پله بالاتر از نسخه نسل اول آن است که در سال 2022 معرفی شد. با این حال، حتی جدیدترین LLM Google پشت سر GPT-4 در یک زمینه کلیدی قرار دارد: PalM 2 چندوجهی نیست، که توانایی های آن را فراتر از ورودی و خروجی متنی محدود می کند. اینجاست که Google Gemini وارد تصویر می شود، که در حال حاضر به صورت داخلی در حال آموزش است. چیزی که آن را از PalM 2 متمایز می کند، توانایی آن در یادگیری از منابع مختلف و تولید انواع مختلف داده، از جمله متن، تصاویر، کد و موارد دیگر است.

طبق گزارش اخیر اطلاعات (paywalled)، Google Gemini به یک نقطه عطف بزرگ در پیشبرد انتشار گسترده‌تر خود (از طریق رویترز). گوگل شروع به دسترسی چند توسعه دهنده به Gemini کرده است. این اجرای آزمایشی اولیه باید به آن‌ها کمک کند تا برنامه‌های کاربردی بیشتری را توسعه دهند و از مواردی با API جمینی که زیر سرپوش اجرا می‌شود، استفاده کنند. این توسعه دهندگان احتمالاً به مرور زمان ادغام های عمیق Gemini را به سرویس های خود وارد می کنند، دقیقاً مانند مثلاً بارد. این به ما امیدواری می‌دهد که گوگل زودتر نسخه‌ای از هوش مصنوعی مولد خود را داشته باشد که به اندازه GPT-4 پیچیده و توانمند است.

این گزارش می افزاید که این توسعه دهندگان شخص ثالث به نسخه نسبتاً محدودی از Gemini دسترسی دارند، در حالی که Google هنوز در حال آموزش مدل زبان کامل است که گفته می شود با GPT-4 برابری می کند. در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد اندازه های مختلف بسته Gemini در دسترس است. حتی در I/O امسال، گوگل فقط به طور مختصر به Gemini اشاره کرد و گفت که نتایج چند وجهی که قبلاً می‌دید چشمگیر بود. فقط زمان می تواند بگوید که چقدر زود Google می تواند به OpenAI، سازنده ChatGPT که توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود، برسد.

Google ابزارهای هوش مصنوعی مولد خود را از طریق Vertex AIبه مشتریان Cloud ارائه می‌کند. >، و انتظار می رود Gemini به عنوان بخشی از همان بسته ارائه شود. سایر کاربران تجاری می توانند با پرداخت 30 دلار در ماه علاوه بر برنامه فعلی خود، به Duet AI، ابزار هوش مصنوعی مولد گوگل که در برنامه های مختلف Workspace تعبیه شده است، دسترسی داشته باشند. با این حال، شایان ذکر است که هوش مصنوعی Duet به مدل‌های هوش مصنوعی موجود گوگل متکی است، بنابراین قابلیت‌های آن به جستارهای مبتنی بر متن محدود می‌شود، اما هنوز چند راه خلاقانه برای استفاده کامل از آن.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا