اخبار روز

تراشه Tensor G4 Google Pixel 9 ممکن است ارتقاهای بزرگی نداشته باشد

تراشه Tensor G4 Google Pixel 9 ممکن است ارتقاهای بزرگی نداشته باشد

خلاصه

  • تلاش‌های تراشه‌های سفارشی Google برای سری پیکسل به تعویق افتاده است، زیرا تراشه Tensor کاملاً سفارشی داخلی اکنون برای پیکسل 10 در سال 2025 برنامه‌ریزی شده است.
  • Pixel 9 از یک دستگاه ارتقا یافته استفاده خواهد کرد. گونه‌ای از Tensor G3 با اسم رمز “Zuma Pro” که نسبت به برنامه‌های اولیه پیشرفت‌های کمی دارد.
  • انتظار می‌رود که Tensor G3 ارتقاء قابل توجهی داشته باشد و دارای 9 هسته CPU از جمله هسته Cortex-X3 با عملکرد بالا و یک TPU ارتقا یافته باشد که به طور بالقوه رقیب تراشه‌های سری A اپل است.

Google با Tensor G1 Pixel 6 وارد دنیای تراشه‌های موبایل سفارشی شد. این یک SoC کاملاً سفارشی طراحی نشده بود، زیرا این شرکت با بخش LSI سامسونگ شریک شد و از یکی از طرح های مرجع خود به عنوان پایه استفاده کرد. با Tensor G2، سفارشی‌سازی‌های Google برای ارائه عملکرد بهتر هوش مصنوعی و ML فراتر رفت. بر اساس گزارش‌ها، Google قصد دارد به تراشه Tensor داخلی کاملاً سفارشی خود با پیکسل 9 در سال 2024 بود، اما برنامه ها را یک سال به تعویق انداخت. اکنون یک افشای جدید، Tensor G4 پیکسل 9 و تلاش‌های تراشه سفارشی این شرکت را روشن می‌کند.

Google در حال طراحی تراشه کاملاً سفارشی خود “Redondo” برای سری پیکسل 9 2024 بود که بر روی گره 3 نانومتری TSMC ساخته شده بود. با این حال، تاخیرها باعث شده است که اولین چیپست یک سال عقب بیفتد. با وجود این، SoC برای اهداف آزمایشی ساخته خواهد شد زیرا SoC پیکسل 2025 بسیاری از عناصر طراحی “Redondo” را به اشتراک خواهد گذاشت.

برای پیکسل های 2025، این شرکت در حال کار بر روی چیپ ست تنسور “لاگونا بیچ” است که برد توسعه آن با کد “Deepspace” است. هنوز جزئیاتی در مورد این SoC وجود ندارد، اما باید بهینه‌سازی‌های قابل توجه و بلوک‌های IP بر اساس نیازهای Google را داشته باشد.

اکنون، در بهترین سناریو و بدون تاخیر بیشتر، تراشه Tensor سفارشی Google باید در سری 2025 Pixel 10 ظاهر شود. اما در مورد پیکسل 9 چطور؟ گوگل ظاهراً قصد دارد یک سال دیگر به سامسونگ بپیوندد و پیکسل های 2024 از نوع ارتقا یافته Tensor G3 استفاده کنند. .

گزارش‌های

Android Authority Tensor G4 با نام رمز “Zuma Pro” شناخته می شود، در حالی که Tensor G3 آینده Pixel 8 در داخل به عنوان شناخته می شود. “زوما.” این نشان می‌دهد که Tensor G4 پیکسل 9 مبتنی بر G3 خواهد بود و ظاهراً پیشرفت‌هایی نسبت به برنامه‌ریزی اولیه دارد.

Tensor G3 در حال شکل‌گیری یک ارتقاء بزرگ است، بنابراین این موضوع نباید باعث نگرانی شود. این بر اساس گزارش‌ها 9 هسته پردازنده را در پیکربندی 4+4+1 بسته‌بندی می‌کند. دارای چهار هسته Cortex-A510 و چهار Cortex-A715 و به دنبال آن یک هسته Cortex-X3 با کارایی بالا با فرکانس 3.0 گیگاهرتز. به نظر می رسد که TPU نیز در حال ارتقا است و می تواند با فرکانس 1.1 گیگاهرتز کار کند، اگرچه پیشرفت های آن هنوز مشخص نیست.

برای مرجع، Google Tensor G2 را به صورت داخلی “Whitechapel Pro” می نامد، در حالی که Tensor اصلی با نام رمز “Whitechapel” است. دومی به شدت بر بهبود کارایی تمرکز کرد و بهبود عملکرد نهایی را معرفی کرد.

تراشه سفارشی Google برای Pixel حداقل دو سال تا عرضه باقی مانده است و تا آن زمان ممکن است خیلی چیزها تغییر کند. اما اگر این شرکت بتواند عملکرد و کارایی تراشه‌های سری A اپل را برای آیفون‌ها و آی‌پدها با Tensor SoCهای طراحی‌شده سفارشی خود تکرار کند، می‌تواند به خط تولید پیکسل کمک کند تا در بین بهترین گوشی های اندروید.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا