اخبار روز

Google Chrome یک طرح زمینه Material Design را به omnibox در Android اضافه می کند

Google Chrome یک طرح زمینه Material Design را به omnibox در Android اضافه می کند

خلاصه

  • Google Chrome omnibox Material Design 3 را در Android پیاده‌سازی کرده است که به نوار آدرس شکلی بلندتر و مستطیلی با پس‌زمینه‌های مستقل مانند کارت برای هر پیشنهاد جستجو می‌دهد.
  • با Chrome 117، نشانگر اتصال HTTPS در نوار آدرس به نماد جدیدی که دو نوار لغزنده را نشان می‌دهد تغییر کرده است، اگرچه این تغییر بر عملکرد تأثیر نمی‌گذارد.
  • Chrome 117 همچنین تغییراتی را در رابط کاربری دسکتاپ ایجاد می‌کند، از جمله گزینه رفع انسداد موقت کوکی‌های شخص ثالث و ویژگی جدید موضوع‌بندی Material You که رنگ‌ها را با کاغذ دیواری شما مطابقت می‌دهد.

Google Chrome یکی از بهترین مرورگرهای وب در اندروید است و همچنین بین کاربران بسیار محبوب است. به دلیل همه ویژگی های مفید موجود. تیم توسعه برنامه به خوبی طراحی رابط کاربری را با آخرین دستورالعمل‌های طراحی Google و سایر برنامه‌های این برند هماهنگ نگه می‌دارد. Material Design 3 استاندارد فعلی است و در چندین برنامه اندرویدی نفوذ کرده است. نوبت Google Chrome نیست و به‌روزرسانی اخیر تغییرات سبکی را در نوار آدرس ایجاد می‌کند که omnibox نیز نامیده می‌شود.

Google در حال آزمایش تغییرات omnibox در ساخت‌های Canary برای Android بوده است. از Chrome 108، که در سپتامبر 2022 در حال توسعه بود. تست تصادفی A/B در دسامبر همان سال با تغییرات جزئی در طراحی دنبال شد. عرضه پایدار Chrome 109 نیز شامل این عناصر رابط کاربری بازطراحی شده بود، اما آنها را پشت یک پرچم پنهان کرد که باید به صورت دستی فعال می کردید. تقریباً ده به‌روزرسانی عمده از اولین مشاهده، 9to5Google گزارش می دهد که توسعه دهندگان مرورگر در حال ارائه Material Design 3هستند > omnibox به طور گسترده.

omnibox توسعه یافته Google Chrome قبل از به‌روزرسانی (سمت چپ) و بعد از به‌روزرسانی (راست)

رابط کاربری با به‌روزرسانی سمت سرور در Chrome 116 برای Android تغییر کرده است، حتی اگر نسخه 117 آخرین نسخه پایدار موجود در فروشگاه Play است. با این تغییر، به محض ضربه زدن روی نوار آدرس برای وارد کردن یک پرس و جو، متوجه یک رابط کاربری متفاوت خواهید شد. omnibox به جای حفظ شکل قرص، بلندتر و مستطیلی‌تر می‌شود. هر پیشنهاد جستجوی زیر، به‌جای اینکه همه پیشنهادها یک پس‌زمینه ساده را به اشتراک بگذارند، پس‌زمینه مستقل به سبک کارت خود را با گوشه‌های گرد دریافت می‌کند. طرح زمینه پویا همه جا حاضر است، با رنگ هایی که از کاغذدیواری فعال شما قرض گرفته شده است. اگر طراحی جدید برای کاربران پیکسل آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که این تغییر Google Chrome را شبیه جستجوی Pixel Launcher می کند، که مدتی است از این سبک استفاده می کند.

Chrome-MD3-omnibox-https-icon-old

نشانگر اتصال HTTPS قدیمی در omnibox

پس از به‌روزرسانی به Chrome 117، ممکن است متوجه شوید که Google نشانگر اتصال HTTPS (نماد قفل) در نوار آدرس را با نماد جدیدی که دو نوار لغزنده را نشان می‌دهد، عوض کرده است. این یک تغییر جزئی است، اما از نظر عملکرد چیزی را تغییر نمی دهد. اگر نمی‌توانید این تغییرات را در Chrome 116 یا حتی پس از به‌روزرسانی به نسخه 117 از طریق فروشگاه Play مشاهده کنید، سعی کنید به صفحه اطلاعات برنامه برای Chrome بروید و از توقف اجباری استفاده کنید. قبل از راه‌اندازی مجدد مرورگر از راه‌انداز دستگاه خود را فشار دهید. با این کار همه برگه‌های پس‌زمینه شما بسته نمی‌شود، اما باید UI را تازه‌سازی کند.

Chrome-MD3-omnibox-https-icon-new

نشانگر اتصال HTTPS جدید در omnibox

اخیراً، Chrome 117 به‌طور گسترده عرضه شد. همچنین چند تغییر در رابط کاربری دسکتاپ ایجاد می‌کند، مانند گزینه‌ای برای رفع انسداد کوکی‌های شخص ثالث به‌طور موقت، تا ویژگی‌های وب‌سایت را خراب نکنند. گوگل همچنین در حال تغییر نماد قفل HTTPS در نسخه دسکتاپ است، در حالی که فروشگاه وب کروم به طور جامع در حال طراحی مجدد است. بزرگترین تغییر در رابط کاربری دسکتاپ در این نسخه، ویژگی موضوعی جدید Material You، کدام رنگ با نوار عنوان، برگه ها و نمادها با کاغذ دیواری صفحه برگه جدید شما مطابقت دارد. صرف نظر از سیستم‌عاملی که ترجیح می‌دهید، نسخه 117 یک گام بزرگ از نظر ظاهر کروم است.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا