اخبار روز

آیفون 15 پرو اپل برای اولین بار دارای GPS جایگزین ساخته شده توسط ISRO خواهد بود

آیفون 15 پرو اپل برای اولین بار دارای GPS جایگزین ساخته شده توسط ISRO خواهد بود

iPhone 15 Pro، iPhone 15 Pro Max مجهز به NavIC

مدل های Pro سری آیفون 15 مجهز به NavIC برای GPS ساخته شده توسط سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO). اولین بار توسط TechCrunch مشاهده شد، این ویژگی در برگه مشخصات دقیق iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max برای پیدا کردن آن در بخش تلفن همراه و بی‌سیم، باید در زیر اسکرول کنید. اما در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس موجود نیست.

پس چه چیزی NavIC را خاص می‌کند؟

Navigation with Indian Constellation (NavIC) یک سیستم ماهواره‌ای ناوبری منطقه‌ای است که توسط سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) توسعه یافته است. این ماهواره با مجموعه ای از هفت ماهواره طراحی شده است که هند و منطقه ای تا 1500 کیلومتر فراتر از مرز این کشور را پوشش می دهد. NavIC کاربردهای مختلفی از جمله حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی، خدمات مبتنی بر مکان و تحرک شخصی دارد.

iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max اولین آیفون‌هایی هستند که از NavIC ISRO بهره می‌برند. اما استفاده از آن در چند سال گذشته در تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند برندهایی مانند شیائومی، وان پلاس و ویوو افزایش یافته است.

اپل با سری آیفون 15 تولید آیفون در هند را پیش برد. برای اولین بار، واحدهای iPhone 15 مونتاژ شده در اینجا همزمان با واحدهای ساخت چین در هند و برخی مناطق دیگر به فروش می رسد. اپل از سال 2017 با آیفون SE اقدام به مونتاژ آیفون در هند کرده است و هر سال به این کار ادامه داده است. اما آیفون‌های ساخت هند معمولاً ماه‌ها پس از عرضه جهانی وارد بازار می‌شوند.

با فشار بی رویه در تولید داخلی، اپل به آرامی اما به تدریج به زمانی نزدیک می شود که روزی آیفون ها در هند تولید خواهند شد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا