اخبار روز

گوگل می‌خواهد تب‌های کروم شما را هوشمندانه برای شما سازماندهی کند

گوگل می‌خواهد تب‌های کروم شما را هوشمندانه برای شما سازماندهی کند

خلاصه

  • Google در حال توسعه یک ویژگی جدید “Organize Tabs” برای Chrome است که هدف آن کمک به کاربران برای مدیریت آشفتگی چندین برگه باز است.
  • عملکرد این ویژگی در حال حاضر ناشناخته است، اما ممکن است به کاربران اجازه دهد تا برگه‌ها را دوباره مرتب کنند، آنها را به پنجره‌های مختلف تغییر دهند یا به راحتی آنها را با هم گروه‌بندی کنند.
  • Chrome سابقه بهبود تجربه کاربر با برگه‌ها را دارد، از جمله معرفی گروه‌های برگه و امکان پین کردن برگه‌های مهم برای دسترسی آسان.

در قلمرو گسترده دیجیتال، بسیاری از پنجره‌های مرورگر خود مملو از برگه‌های بی‌شمار می‌شوند که اغلب منعکس‌کننده غیرقابل پیش‌بینی بودن خود اینترنت است. این سناریو به یک گروه خاص محدود نمی شود. هم دانش‌آموزانی که به تحقیق می‌روند و هم حرفه‌ای‌هایی که وظایف متعددی را انجام می‌دهند، روزانه با این بی‌نظمی مواجه می‌شوند. با درک چالش‌های ذاتی این محیط بهم ریخته، به نظر می‌رسد Google در تلاش دائمی خود برای نوآوری، آماده ارائه راه‌حلی جدید برای طرفداران Chrome خود است.

همانطور که توسط محقق مرورگر Leopeva64 گزارش شده است، کروم 119 که به تازگی به کانال Canary منتقل شده است، نشان می دهد که گوگل با ویژگی جدید سازماندهی برگه ها آشنا شوید. مکانیزم دقیق این عملکرد همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، اما تصاویر اولیه گمانه زنی های سالمی را برانگیخته است. در حالی که جزئیات کامل مبهم باقی مانده است، Leopeva64 این فرضیه را مطرح می کند که ممکن است یک منوی اصلاح شده باشد که توانایی های پیشرفته ای را برای مرتب کردن مجدد برگه ها، انتقال آنها به پنجره های مختلف یا حتی گروه بندی راحت آنها در اختیار کاربران قرار می دهد.

Chrome میراث ماندگاری در بهبود تجربه کاربر در مورد برگه ها دارد. معرفی گروه های تب را به خاطر دارید؟ این یک تغییر دهنده بازی بود که به کاربران امکان می داد برگه های مشابه را در کنار هم جمع کنند و منجر به یک جلسه مرور ساختار یافته تر شود. و اگر این کافی نبود، Google پشتیبانی خود را برای گروه برگه افزایش داد. همگام سازی بین دستگاه ها ابزار مرتب کردن مجدد برگه ها با استفاده از میانبرهای صفحه کلید ساده را فراموش نکنید. مشهود است؛ Google بدبختی یک مرورگر به هم ریخته را درک می کند و به طور مداوم تلاش کرده است تا فضای کاری دیجیتال را شلوغ کند.

برای افراد ناآشنا، گروه های برگه قابلیتی است که کاربران می توانند زبانه های مربوط به خوشه را در زیر یک چتر واحد قرار دهید، ناوبری را بهبود می بخشد و به هم ریختگی را کاهش می دهد. برای مثال، می‌توان همه برگه‌های مرتبط با فناوری را با هم گروه‌بندی کرد، در حالی که تب‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین و ردیت می‌توانند گوشه دنج خود را پیدا کنند. علاوه بر این، سهولت سنجاق کردن برگه‌های حیاتی تضمین می‌کند که به آسانی در دسترس هستند، به خصوص زمانی که تعداد زیادی تب باز دارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک کلیک راست برای پین کردن یا برداشتن پین است، تا برخی از برگه‌ها برجسته شوند و همیشه برای دسترسی سریع آماده شوند.

اما، از آنجایی که مشتاقانه منتظر اطلاعات دقیق تری در مورد این ویژگی سازماندهی برگه ها هستیم، نمی توان فکر نکرد: آیا این نوشدارویی برای بارگذاری بیش از حد برگه ها خواهد بود که کاربران آرزوی آن را داشتند؟

مسیر مدیریت برگه Chrome قابل توجه بوده است، از گزینه‌های ساده پین ​​کردن تا ویژگی‌های گروه‌بندی پیچیده. از آنجایی که مرورگر قصد دارد با این عملکرد گمانه‌زنی سازمان‌دهی Tabs تکامل یابد، کاربران تنها می‌توانند به تجربه مرور یکپارچه‌تر و سازمان‌یافته‌تر امیدوار باشند. به هر حال، در دریای وسیع و اغلب پرآشوب وب، هر ذره ناوبری ساختاریافته یک قایق نجات است.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا