اخبار روز

اکنون نسخه بتا اندروید 14 را ترک کنید تا از ساخت QPR1 جلوگیری کنید

اکنون نسخه بتا اندروید 14 را ترک کنید تا از ساخت QPR1 جلوگیری کنید

خلاصه

  • انتشار پایدار اندروید 14 و اولین پیکسل 8 ظاهراً در یک روز اتفاق می‌افتند و باعث تاخیر در عرضه سیستم‌عامل می‌شوند.
  • برنامه بتا برای Android 14 QPR1 در تاریخ 18 سپتامبر، قبل از رویداد Made by Google در 4 اکتبر آغاز خواهد شد.
  • انصراف از برنامه بتا قبل از 18 سپتامبر یا انتظار برای انتشار پایدار در دسامبر، دو گزینه برای تغییر به نسخه عمومی سیستم عامل بدون پاک کردن اطلاعات هستند.

Android 14 از فوریه 2023 در مرحله آزمایش بتا بوده است. Google برنامه ریزی کرده است که نسخه پایدار آن را عرضه کند. سیستم‌عامل گوشی‌های پیکسل سازگار در اوایل سپتامبر. اما برنامه‌های احتمالاً با مشکل مواجه می‌شوند، و طبق گزارش‌ها، نسخه اصلی بعدی اندروید در حال حاضر در بازار عرضه می‌شود. همان روز با Pixel 8. قبل از رویداد ساخته شده توسط Google در 4 اکتبر و با انتشار عمومی اندروید 14، تیم سازنده سیستم عامل اعلام کرده است که برنامه بتا برای Android 14 QPR1 از 18 سپتامبر آغاز خواهد شد.

در اعلامیه خود در r/Android_beta subreddit، تیم پشت برنامه بتا فاش کرد که Android 14 beta 5.3 آخرین پچ برای سیستم عامل اکنون بر روی اولین کاهش ویژگی های سیستم عامل تمرکز دارد که باید در دسامبر امسال کاهش یابد. برنامه بتا از 18 سپتامبر شروع می‌شود و بر روی پلتفرم اندروید 14 ساخته می‌شود تا شامل «آخرین رفع اشکال و بهبودهای پایداری و عملکرد» باشد.

اگر Pixel شما در برنامه بتا ثبت‌نام کرده باشد و در حال حاضر Android 14 بتا 5.3 را اجرا می‌کند، هفته آینده به‌روزرسانی بتای QPR1 را دریافت می‌کند و از ساخت عمومی سیستم‌عامل صرفنظر می‌کند. برای استراحت از اجرای سیستم عامل بتا در Pixel خود، باید از برنامه انصراف دهید. تا زمانی که Pixel شما در برنامه بتا ثبت نام کرده باشد، به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل بتا را دریافت می‌کند.

اگر می‌خواهید بدون پاک کردن داده‌های گوشی خود از برنامه Android 14 بتا انصراف دهید و در زمانی که منتشر شد، یک OTA برای ساخت پایدار عمومی نهایی دریافت کنید، چه؟ قبل از 18 سپتامبر از آزمایش نسخه بتا Android 14 انصراف دهید، اما به‌روزرسانی OTA Android 13 را که نشان داده می‌شود نصب نکنید. در عوض، تا زمان انتشار عمومی اندروید 14 که “به زودی عرضه می شود” صبر کنید. پس از در دسترس بودن OTA را نصب کنید تا بدون پاک کردن داده به کانال انتشار عمومی سیستم عامل بروید.

همچنین می‌توانید پس از انتشار نسخه بتا QPR 1 Android 14 در 18 سپتامبر، از برنامه بتا انصراف دهید. اما به‌روزرسانی OTA را که در آینده برای دانلود نشان داده می‌شود، نادیده بگیرید. منتظر بمانید تا نسخه پایدار اندروید 14 و OTA آن در گوشی شما ظاهر شود. گوگل خاطرنشان می کند که این تنها فرصت شما برای خروج از برنامه اندروید بتا بدون پاک کردن داده است. پنجره بعدی در دسامبر 2023 باز می شود، زمانی که چرخه بتای Android 14 QPR 1 به پایان می رسد.

اگر به بازنشانی کامل کارخانه و از دست دادن تمام داده‌های Pixel خود اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید هر زمان که بخواهید از برنامه بتای Android خارج شوید. بسته به زمان خروج، تلفن شما OTA را دریافت می‌کند تا به Android 13 یا Android 14 تنزل کند.

گیج شده اید؟ دلیل آن این است که کل فرآیند به‌هم ریختگی به نظر می‌رسد، و Google باید تا کنون راه بهتری برای اجرای برنامه بتای Android پیاده‌سازی می‌کرد.

توجه داشته باشید که پشتیبانی از Pixel 5 قرار است در اکتبر 2023 به پایان برسد، بنابراین برای Android 14 QPR1 بتای واجد شرایط نخواهد بود.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا