اخبار روز

خیلی زود می توانید از پوشه قفل شده Google Photos خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

خیلی زود می توانید از پوشه قفل شده Google Photos خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

خلاصه

  • Google Photos به کاربران اجازه می دهد از پوشه قفل شده خود نسخه پشتیبان تهیه کنند، به این معنی که عکس های حساس از چندین دستگاه قابل دسترسی هستند و در صورت گم شدن یا بازنشانی دستگاه خود از بین نخواهند رفت.
  • پشتیبان‌گیری از پوشه قفل شده انتخاب شده است، و اطمینان حاصل می‌کند که عکس‌های خصوصی به طور تصادفی در فضای ابری آپلود نمی‌شوند.
  • پوشه قفل شده جدا از جدول زمانی عادی Google Photos شما است و فقط با قفل صفحه دستگاه یا اعتبارنامه ورود به حساب Google قابل دسترسی است.

Google Photos در سال 2022 پوشه قفل شده را معرفی کرد، فضایی برای محاصره کردن عکس‌های حساس شما برای جلوگیری از اشتراک‌گذاری تصادفی. اگر دستگاه خود را بازنشانی کنید یا داده های برنامه Google Photos را پاک کنید، محتوای پوشه قفل شده خود را نشان می دهد. ما می‌دانستیم که عملکرد پشتیبان‌گیری ابری برای مدتی به پوشه قفل شده می‌آید، اما اکنون، همانطور که توسط 9to5Google مشاهده شد، در نهایت شروع به ارائه به کاربران کرد.

کاربران شروع به دیدن درخواستی در برنامه Google Photos برای فعال کردن پشتیبان‌گیری از پوشه قفل شده – از جمله برخی از ما اینجا در AP کرده‌اند. با انتخاب «روشن کردن پشتیبان‌گیری»، عکس‌های پوشه قفل‌شده شما در فضای ابری آپلود می‌شوند و از هر دستگاهی که می‌توانید به محتوای Google Photos خود دسترسی داشته باشید، آنها را در دسترس قرار می‌دهد و در صورت از دست دادن داده‌های Google Photos محلی‌تان از پاک شدن آنها جلوگیری می‌کند. مهمتر از همه، این ویژگی انتخابی است، به این معنی که شما هیچ یک از مشاغل خطرناک خود را به طور تصادفی در فضای ابری آپلود نمی کنید. اگر پنجره بازشو را می‌بینید و نمی‌خواهید این ویژگی را فعال کنید، با ضربه زدن روی «اکنون نه» محتوای پوشه قفل‌شده شما آفلاین باقی می‌ماند.

google-photos-back-up-locked-folder

تصاویر موجود در پوشه قفل شده شما در جدول زمانی عادی Google Photos شما قابل مشاهده نیستند و نمی توان آنها را با سایر برنامه ها به اشتراک گذاشت. پوشه قفل شده با قفل صفحه دستگاه شما ایمن می شود — یا در رابط دسکتاپ در photos.google.com/lockedfolder، با اعتبارنامه های معمولی ورود به حساب Google شما. به نظر می‌رسد پشتیبان‌گیری از پوشه قفل‌شده برای هر دستگاه انتخاب شود، بنابراین اگر در دستگاهی که پشتیبان‌گیری را فعال نکرده‌اید، عکس‌هایی را به پوشه قفل‌شده اضافه کنید، آن‌ها محلی برای آن دستگاه باقی می‌مانند. همچنین می‌توانید در دستگاه‌هایی که قبلاً آن را برای توقف آپلود موارد جدید فعال کرده‌اید، از پشتیبان‌گیری انصراف دهید.

اولین بار متوجه شدیم که Locked Folder یک گزینه پشتیبان ابری در ماه فوریه دریافت می کند از طریق لو رفتن در کانال تلگرام Google News. مدت کوتاهی پس از آن که یکی از علاقه مندان به خدمات Google که AssembleDebug را شروع کرد، توانست پشتیبان‌گیری ابری را فعال کند و ویدیویی از آن را در توییتر پست کرد. ماه گذشته، Google به طور رسمی تأیید کرد که Locked Folder پشتیبان اختیاری ابری دریافت می‌کند در آینده نزدیک.

عرضه در حال انجام است، بنابراین ممکن است هنوز این گزینه را نداشته باشید – اما باید به زودی آن را ببینید. به طور طبیعی، آپلود هر گونه داده در فضای ابری این خطر را افزایش می دهد که به طور تصادفی راه خود را به جهان باز کند. قبلاً گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم: Google Photos ممکن است سابقه امنیتی قوی داشته باشد، اما همچنان باید به طور جدی فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای در حساب Google خود، به خصوص اگر داده های حساسی را در آنجا ذخیره می کنید.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا