اخبار روز

Google Chrome برای دسکتاپ ترفندی را از Safari برای iOS می‌آموزد

Google Chrome برای دسکتاپ ترفندی را از Safari برای iOS می‌آموزد

خلاصه

  • Google ویژگی جدیدی را در Chrome Canary ارائه کرده است که به کاربران امکان می دهد برای پیش نمایش صفحه، ماوس را روی پیوندی نگه دارند و روند یافتن اطلاعات مرتبط در نتایج جستجو را ساده می کند.
  • فرآیند توسعه ویژگی پیش‌نمایش پیوند دارای چالش‌هایی است، از جمله ملاحظات حفاظت از داده‌های کاربر و اقدامات احتمالی کاربر پس از مشاهده پیش‌نمایش. مهندسان گوگل این عوامل را قبل از نهایی کردن ویژگی در نظر می گیرند.
  • این ویژگی جدید در Chrome نحوه عملکرد پیش‌نمایش در نسخه دسک‌تاپ را اصلاح می‌کند، یک تصویر کوچک روی ماوس نشان می‌دهد، و هدف آن بهبود تجربه کاربر با صرفه‌جویی در زمان هنگام جستجوی اطلاعات خاص است.

وقتی در صفحه‌ای از نتایج جستجو پیمایش می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید پیوندها را در سریع‌ترین زمان ممکن برای پاسخ به سؤال خود جستجو کنید. با این حال، کلیک کردن بر روی هر پیوند برای یافتن آنچه به دنبال آن هستید، می تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. در حین مرور در Safari، کاربران آیفون قبلاً می‌توانستند پیش‌نمایش سریع پیوندها را قبل از کلیک کردن روی آن‌ها مشاهده کنند و این روند را ساده‌تر می‌کند. اکنون، Google ویژگی مشابهی را برای Chrome دسکتاپ ارائه کرده است تا به کاربران خود کمک کند تا این کار را انجام دهند. همان طور کارآمدتر.

محقق مرورگر @Leopeva64 در توییتر فاش کرد که گوگل به طور رسمی معرفی شده است. ویژگی جدیدی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بدون فشار دادن طولانی، روی پیوند برای پیش نمایش صفحه نگه دارید. در حال حاضر در Chrome Canary در دسترس است، زیرا نسخه نهایی هنوز در دست ساخت است. به نوبه خود، ابزار ممکن است تا زمانی که به طور رسمی در کروم راه اندازی شود بسیار متفاوت به نظر برسد.

Takashi Toyoshima در نرم افزار Google’s فرمان کروم، یادداشت‌هایی را در مورد ویژگی پیش‌نمایش پیوند در اولین نمایش خود منتشر کرد. در سند آنلاین، او خاطرنشان کرد که مشکلات متعددی پیرامون روند توسعه وجود دارد. برای مثال، مهندسان باید در نظر بگیرند که چگونه از داده‌های کاربران محافظت می‌کنند، که ممکن است با دسترسی به یک پیش‌نمایش به‌طور بالقوه به بیرون درز کند. آنها در نهایت تصمیم گرفتند با فناوری پیش‌اجرا کار کنند و به کاربران تکیه کنند تا ویژگی پیش‌نمایش را از طریق رفتار مرورشان فعال کنند.

مهندسین همچنین در نظر گرفتند که افراد ممکن است با مشاهده پیش‌نمایش چه کاری انجام دهند. آنها قصد دارند این اقدامات بالقوه – مانند بستن یک پیش نمایش – را قبل از رسمی شدن ویژگی در نظر بگیرند. چالش موجودی که آنها از قبل با آن روبرو هستند، یافتن راهی برای راه‌اندازی پیش‌نمایش پیوند بدون نیاز به تغییر سطوح API، مانند برنامه‌های افزودنی Chrome است.

پیش‌نمایش پیوند قبلاً شایعه شده بود که در جولای در حال انجام است. در آن زمان، @Leopeva64 اشاره کرد که یک گزینه پیش‌نمایش از قبل در کروم برای اندروید در دسترس بود، اگرچه نیاز به فشار طولانی یک پیوند و انتخاب گزینه دیگری از منوی زمینه دارد، در حالی که ویژگی Peek و Pop در Safari برای iOS به سادگی کار می‌کند. -فشردن یک لینک این ویژگی جدید نحوه عملکرد پیش‌نمایش در نسخه دسک‌تاپ کروم را اصلاح می‌کند و یک تصویر کوچک را روی ماوس نشان می‌دهد.

موتور جستجوی Google می‌تواند به ما کمک کند به برخی از مهم‌ترین سؤالات ما پاسخ دهیم، اما فهرست نتایج آن می‌تواند بی‌پایان به نظر برسد. به همین دلیل، این شرکت دائماً به دنبال راه‌هایی برای بهبود تجربه کاربر است، حتی اگر تنها با صرفه‌جویی در چند ثانیه باشد. اگر از غربال کردن صفحات نتایج جستجو که با آنچه شما نیاز دارید خسته شده اید، ویژگی پیش نمایش پیوند ممکن است همان چیزی باشد که برای شروع استفاده از آن نیاز دارید.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا