اخبار روز

نوار ناوبری قابل کشیدن واتس اپ بار دیگر بازگشته است

نوار ناوبری قابل کشیدن واتس اپ بار دیگر بازگشته است

خلاصه

  • واتس‌اپ بتا برای اندروید در حال معرفی مجدد نوار پایینی قابل کشیدن است، اما فقط برای تعداد محدودی از آزمایش‌کنندگان بتا در دسترس است.
  • همچنین ممکن است نمادهای نوار پیمایش مجدداً مرتب شوند و گزینه‌های وضعیت و چت‌ها مکان‌های برخی از کاربران بتا را تغییر دهند.
  • در حالی که بازگشت نوار پیمایش قابل کشیدن در اندروید هیجان انگیز است، به دلیل دستورالعمل های Google Material Design 3 که به وضوح ارائه شده است، ممکن است یک راه حل دائمی نباشد.

نسخه پایدار WhatsApp برای Android در چند ماه گذشته چندین به‌روزرسانی مهم را دریافت کرده است، مانند توانایی اشتراک گذاری ویدیوهای HD، که قبل از آن قابلیت های اشتراک گذاری تصویر با وضوح بالا. با این حال، نسخه بتا جایی است که همه کارها در آن انجام می شود، زیرا ما نگاهی اجمالی به تمام ویژگی های جدیدی می کنیم که شرکت متا در آزمایشگاه های خود روی آن کار می کند. جدیدترین نسخه بتای کلاینت چت محبوب اکنون ویژگی‌ای را انتخاب می‌کند که اکثر کاربران فکر می‌کردند برای همیشه از بین رفته است، یک نوار پایین قابل کشیدن.

برای اولین بار توسط افراد عقابی در WABetaInfo مشاهده شد، این تغییر جدید و زیبا بخشی از واتساپ بتا v2.23.19.10 است که می‌توانید از آن دریافت کنید. APKMirror. این نشریه ادعا می‌کند که نوار پیمایش قابل کشیدن انگشت تنها برای تعداد محدودی از آزمایش‌کنندگان بتا در دسترس است، که در اکثر نسخه‌های بتا هشداری وجود دارد.

علاوه بر قابلیت کشیدن مجدد نوار ناوبری، واتس اپ با چیدمان نمادها نیز بازی می کند. برخی از کاربران اکنون نوار پایینی را می‌بینند که با وضعیت شروع می‌شود نه چت‌ها (تصویر زیر) در حالی که نماد تماس‌ها نیز منتقل شده است. در همین حال، تب Communities نسبت به موقعیت قبلی خود بدون تغییر باقی می ماند. WABetaInfo نسخه‌ای را که این تنظیم مجدد نمادها را فعال می‌کند، مشخص نمی‌کند، اگرچه ما تخمین می زنیم که این نسخه همان نسخه 2.23.19.10 است که در بالا به آن اشاره کردیم.

WABetaInfo/X”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container -id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

Rearranged Navigation Bar Icons - WABI

داستان بزرگ اینجا بازگشت نوار پیمایش قابل کشیدن است که با تغییر مکان نوار پیمایش در اوایل سال جاری. با این حال، به نظر می‌رسید واتس‌اپ قصد دارد آن را بازگرداند، زیرا ما آن را در ماه ژوئن مشاهده کردیم. بتا، نشان می دهد که سروصدای ناشی از حذف آن ممکن است شرکت را به مسیر معکوس سوق داده باشد. سپس واتس‌اپ بدون تشریفات آن را در یک به‌روزرسانی بتا دیگر در ماه گذشته از برنامه حذف کرد، نشان می‌دهد که ممکن است آخرین حرکات تند کشیدن برای نوار پیمایش برنامه چت را دیده باشیم.

بنابراین در حالی که ظهور مجدد این ویژگی ساده و مفید کمک ناوبری امیدی را القا می‌کند، دلایلی وجود دارد که فکر نمی‌کنیم اینجا بماند، از جمله دستورالعمل‌های طراحی متریال Android 3. قوانین طراحی به صراحت برای توسعه دهندگان Android تعیین شده است بیان کنید که نوار پیمایش پایین ممکن است از حرکات تند کشیدن استفاده نکند، زیرا مجموعه محدودی از گزینه ها برای انتخاب وجود دارد (بیش از پنج مقصد).

با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه می‌کنیم با جدیدترین افزوده بصری واتس‌اپ خیلی راحت نباشید، زیرا می‌تواند به راحتی در به‌روزرسانی بتای آتی ناپدید شود. امکان سوایپ بین چند مقصد همیشه ابزار مفیدی برای کاربران مکرر برنامه چت بود، زیرا آنها را از مشکل ضربه زدن دستی روی هر برگه به ​​صورت جداگانه نجات می داد. اما WhatsApp واقعاً در اینجا انتخاب زیادی ندارد زیرا باید اصول طراحی واضح و مشخص اندروید را نیز در نظر بگیرد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا