اخبار روز

رشته‌ها دیگر مانند انگشت شست دردناک روی صفحه اصلی شما نمی‌چسبند

رشته‌ها دیگر مانند انگشت شست دردناک روی صفحه اصلی شما نمی‌چسبند

خلاصه

  • Threads توسط Instagram اکنون یک نماد مضمون را در آخرین نسخه بتای اندروید خود ارائه می دهد و آن را با برنامه رسانه اجتماعی رقیب X که در دسامبر گذشته پشتیبانی از نمادهای مضمون را اضافه کرد، مطابقت می دهد.
  • توسعه دهندگان اختیار فعال کردن نمادهای مضمون را دارند و در حالی که پذیرش کند بوده است، برنامه های بیشتری به آرامی شروع به فعال کردن آنها می کنند.
  • Threads خود را به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی جایگزین برای کسانی که از X و تغییرات سیاست اخیر آن سرخورده شده اند قرار می دهد.

Threads یکی از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مورد بحث از زمان راه‌اندازی رسمی در ماه جولای. پلتفرم متعلق به متا که برای مقابله با X (توئیتر سابق) قرار دارد، با افزودن ویژگی‌های جدید، توسعه برنامه را به شدت تحت فشار قرار داده است، اخیراً معرفی و گسترش عملکرد جستجوی کلمه کلیدی. جایگزین/کلون X اکنون یکی از ویژگی‌های بصری مورد علاقه ما در Android 13 را انتخاب می‌کند – یک نماد مضمون.

از آنجایی که فعال کردن نمادهای مضمون به صلاحدید توسعه دهندگان برنامه واگذار شده است، پذیرش کندتر از حد انتظار بوده است. اما لیست همچنان در حال رشد است و Threads توسط Instagram آخرین موردی است که آن را فعال کنید، 9to5Google گزارش‌ها نماد تم جدید را در آخرین نسخه بتای برنامه، v300.0.0.27.109 پیدا کردیم. این نسخه خاص در حال حاضر در APKMirror، در حالی که آخرین نسخه پایدار موجود در فروشگاه Play (v299.0.0.34.109) چنین نیست به نظر می رسد که این ترفند را انجام می دهد. ما بتای فروشگاه Play را امتحان نکرده‌ایم با این حال.

همانطور که در مقایسه قبل و بعد در زیر مشاهده می‌کنید، این تغییر کاملاً مشهود است و در نهایت برابری با X را به ارمغان می‌آورد که پشتیبانی از نمادهای مضمون در دسامبر گذشته را اضافه کرد. اگرچه نماد مضمون جدید در حال حاضر فقط در نسخه بتا موجود است، ما گمان می‌کنیم که رسیدن به نسخه پایدار Threads زمان زیادی طول نخواهد کشید.

threads-themed-icon-before-after

البته، به لطف برنامه‌هایی مانند میانبرهای پین شده و راه‌انداز هوشمند. ما نگاهی اجمالی به تلاش Google برای اجبار کردن نمادهای مضمون داشتیم، اما نتایج حاصل نشد. خیلی چاپلوس کننده نیست. بنابراین در نهایت این مسئولیت به توسعه دهندگان برنامه های جداگانه برای گنجاندن تم نماد برنامه برمی گردد.

در مورد Threads، این سرویس امسال به دلیل خلاء ایجاد شده توسط هیاهو در X پس از خرید آن در سال 2022 توسط ایلان ماسک، مدیر عامل SpaceX ایجاد شد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، از فرصت استفاده کرد و از تبلیغات منفی پیرامون این پلتفرم استفاده کرد و جایگزین توییتر را در ماه جولای راه اندازی کرد. در این مرحله یک راز آشکار است که Threads برای ارائه یک پلتفرم جایگزین برای افرادی طراحی شده است که ممکن است از X و تغییرات خط مشی آن ناامید شده باشند.

با توجه به معرفی ویژگی‌های جدیدتر و آشناتر در گذشته‌ی نه چندان دور، واضح است که Threads بدون توجه به اینکه چگونه شروع شده است، باقی می‌ماند. این امر با ورود برگه جدید دنبال کردن در این سرویس مشهود است، ویژگی که مستقیماً از توییتر قرض گرفته شده است. از آنجایی که متا است، برخی نگرانی‌های آشکار در مورد حفظ حریم خصوصی نیز وجود دارد، بدون ذکر این واقعیت که حذف حساب Threads شما می تواند اکانت لینک شده اینستاگرام شما را نیز پاک کند، که بسیار عجیب است. خوشبختانه، راه‌هایی برای استفاده از Threads بدون به خطر انداختن حریم خصوصی شما وجود دارد، علاوه بر راه‌های دیگر نکات مفیدی که ارزش یادگیری را قبل از غواصی دارد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا