اخبار روز

اولین سرفیس دو مایکروسافت به پایان راه رسید

اولین سرفیس دو مایکروسافت به پایان راه رسید

خلاصه

  • مایکروسافت Surface Duo اصلی به دلیل مشخصات پایین‌تر، تجربه نرم‌افزاری ضعیف و قیمت گزاف شکست خورد.
  • مایکروسافت پشتیبانی از نسل اول Surface Duo را کنار گذاشته است، به این معنی که هیچ به روز رسانی سیستم عامل یا وصله امنیتی ارائه نخواهد شد.
  • با وجود اینکه دیگر به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کند، دستگاه همچنان کار می‌کند، اما توصیه می‌شود به یک گزینه تاشو بهتر ارتقا دهید.

Microsoft Surface Duo اصلی برای شکست قرار داشت. این دستگاه رویکرد جدیدی به مفهوم تلفن تاشو داشت، با رویکرد لولای دوگانه آن که یک فاکتور فرم نازک را ممکن می کرد. اما این گوشی به دلیل مشخصات پایین‌تر، دوربین‌های فاجعه‌بار، تجربه نرم‌افزاری ضعیف، عمر باتری متوسط، قیمت بالای 1400 دلار و انبوهی از باگ‌ها ناامید شد. پشتیبانی ضعیف نرم افزاری مایکروسافت یکی دیگر از دلایل شکست Surface Duo بود، زیرا هرگز به روز رسانی سیستم عامل را دریافت نکرد. و اکنون، سه سال پس از راه اندازی Duo، این شرکت به طور کلی پشتیبانی از دستگاه را کنار می گذارد.

در آینده، Surface Duo نسل اول هیچ به‌روزرسانی یا وصله امنیتی سیستم‌عاملی را دریافت نخواهد کرد. 10 سپتامبر 2023 – دقیقاً سه سال پس از عرضه تلفن – آخرین روزی بود که تلفن از پشتیبانی نرم‌افزار رسمی مایکروسافت (از طریق Windows Central). بنابراین، اگر صاحب Surface Duo اصلی هستید و امیدوار بودید که به‌روزرسانی اندروید 13 را دریافت کند، این اتفاق نمی‌افتد. با توجه به مدت زمانی که شرکت برای ارائه به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل قبلی برای Surface Duo طول کشید، این نباید تعجب‌آور باشد.

البته، مایکروسافت دیگر به‌روزرسانی‌ها را منتشر نمی‌کند به این معنا نیست که Surface Duo شما ناگهان کار نمی‌کند. می توانید بدون هیچ مشکلی به استفاده از تاشو ادامه دهید. فقط این است که دیگر نسخه جدید سیستم عامل اندروید یا وصله های امنیتی را دریافت نخواهد کرد. اما با توجه به اینکه تاشوهای بهتر وجود دارد، توصیه می‌کنیم به چیزی بهتر ارتقا دهید.

قابلیت تاشوی دو لولایی با Android 10 راه اندازی شد و سه به روز رسانی اصلی سیستم عامل را دریافت کرد که Android 12L آخرین آن بود. دومی چندین بهینه سازی متمرکز بر تبلت و تاشو را برای ارائه تجربه کاربری بهتر معرفی کرد.

مایکروسافت قول مشابه را داده است پشتیبانی نرم‌افزاری سه ساله برای Surface Duo 2. این دستگاه با Android 11 در 21 اکتبر 2021 راه‌اندازی شد و آخرین به‌روزرسانی برنامه‌ریزی شده اندروید یا امنیتی آن برای تاریخ یا قبل از 21 اکتبر 2024 برنامه‌ریزی شده است. Surface Duo 2 تنها یک به‌روزرسانی سیستم‌عامل دریافت کرده است و در حال حاضر اندروید 12 را اجرا می‌کند. مایکروسافت هنوز اعلام نکرده است که بیلد اندروید 13 این گوشی چه زمانی عرضه می‌شود. اگر نمی توانید منتظر عرضه رسمی باشید، تعداد زیادی رام سفارشی مبتنی بر Android 13 برای دستگاه موجود است که می توانید آنها را فلش کنید.

هیچ اطلاعاتی در مورد جانشین Surface Duo 2 منتشر نشده است. اما مایکروسافت گویا هنوز از مجموعه بلندپروازانه Surface Duo خودداری نکرده. دستگاه سومی ظاهراً در حال توسعه است، با فرمی به سبک کتاب شبیه به Galaxy Z Fold یا Google Pixel Foldالف>. در حالی که تغییر در فاکتور فرم مطمئنا کمک خواهد کرد، مایکروسافت باید اطمینان حاصل کند که در اجرا، به خصوص در بخش نرم افزار، اشتباه نمی کند. با مواردی مانند Samsung Galaxy Z Fold 5، تاشو Google، و OnePlus Open، بازار تاشو بسیار پیشرفت کرده است و رقابت در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا