اخبار روز

NVIDIA با Tata، Reliance برای ساخت ابررایانه های هوش مصنوعی در هند ارتباط برقرار می کند

NVIDIA با Tata، Reliance برای ساخت ابررایانه های هوش مصنوعی در هند ارتباط برقرار می کند

این شراکت چگونه کار خواهد کرد

شرکت ها قرار است هوش مصنوعی پیشرفته ای بسازند ابر رایانه ها در هند جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA اظهار داشت که با این زیرساخت محاسباتی هوش مصنوعی پیشرفته، «Reliance می‌تواند مدل‌های زبان بزرگ خود را بسازد که برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی تولید شده در هند را برای مردم هند تولید کند.» آکاش آمبانی، رئیس Reliance Jio Infocomm گفت که این همکاری «دسترسی به فناوری‌های پیشرفته» را دموکراتیک می‌کند.

NVIDIA دسترسی به GH200 Grace Hopper Superchip و NVIDIA DGX Cloud را فراهم می‌کند، یک سرویس ابررایانه هوش مصنوعی در فضای ابری. این زیرساخت هوش مصنوعی مجهز به NVIDIA به Reliance کمک می کند تا برای پایگاه کاربری Jio خود با بیش از 450 میلیون مصرف کننده برنامه های کاربردی ایجاد کند. زیرساخت قدرتمند و کارآمد هوش مصنوعی به دانشمندان، توسعه دهندگان و استارت آپ ها در هند کمک می کند.

گفته می شود که مراکز داده محاسباتی در نهایت ظرفیت خود را تا 2000 مگاوات افزایش خواهند داد. اجرا و پیاده سازی توسط Jio به لطف تخصص آنها در شبکه های تلفن همراه، طیف 5G و اتصال فیبر انجام خواهد شد. این شرکت‌ها می‌خواهند یک «پلت‌فرم دیجیتال، ابری و شبکه‌ای بزرگ، جامع» را هم برای کاربران معمولی و هم برای مشتریان تجاری ارائه کنند. هند، که توسط خدمات مشاوره تاتا برای ساخت برنامه‌های هوش مصنوعی در هند استفاده می‌شود.

NVIDIA مثالی ارائه می‌دهد که چگونه این می‌تواند به نفع مردم عادی کشور باشد، جایی که در یک نقطه کشاورزان روستایی در آن قرار خواهند گرفت. قادر به تعامل با تلفن های خود به زبان محلی خود برای دریافت اطلاعات آب و هوا، قیمت محصول و موارد دیگر هستند. در موارد استفاده بزرگ‌تر، هوش مصنوعی می‌تواند به پیش‌بینی دقیق‌تر شرایط آب و هوایی شدید کمک کند. این LLM ها با در نظر گرفتن زبان های مختلف هند توسعه خواهند یافت.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا