اخبار روز

ممکن است به دلیل استفاده از تلفن در هنگام برخاستن/ فرود هواپیما از هواپیما خارج شوید: این چیزی است که برای یک مرد کلکته اتفاق افتاد

ممکن است به دلیل استفاده از تلفن در هنگام برخاستن/ فرود هواپیما از هواپیما خارج شوید: این چیزی است که برای یک مرد کلکته اتفاق افتاد

چرا مرد کلکته از هواپیما خارج شد؟

سورنجیت داس چودوری، 45 ساله، در راه کلکته بود اخیراً از طریق Alliance Air. بر اساس گزارش ها، در زمان برخاستن، او در حال تماس بوده و پس از درخواست های متعدد کارکنان، تلفن را زمین نمی گذارد. او در نهایت با خدمه پرواز درگیر شد و پس از آن از پرواز خارج شد. ده مسافر دیگر که از پرواز بدون او خودداری کردند نیز از پرواز خارج شدند.

هواپیما که در آن زمان در حال حرکت بود، بازگردانده شد و خدمه کابین هر 11 نفر را به دلیل نقض پروتکل های ایمنی در حین پرواز به پلیس محلی تحویل دادند. با این حال هیچ پرونده ای تشکیل نشد.

آیا استفاده از تلفن در هواپیما جرم قانونی است؟

بله، طبق الزامات هوانوردی غیرنظامی توسط DGCA، ” رفتار سرکش/اختلال در هواپیما» را می توان به عنوان یک جرم قابل مجازات در نظر گرفت.

این بدان معناست که فرد نباید از گوش دادن به دستورات/اعلان‌های خلبان خودداری کند (از جمله درخواستی برای عدم استفاده از تلفن در طول پرواز). -خاموش و فرود) که برای ایمنی مسافران هستند.

چرا نباید از تلفن خود در هواپیما استفاده کنید

اگرچه سیگنال های تلفن به لطف فناوری بهبودیافته دیگر باعث نقص عمده در سیستم نمی شوند. این سیگنال ها همچنان می توانند ارتباط خلبان را مختل کنند. سیگنال‌ها می‌توانند مانند صداهایی در هدفون خلبان به نظر برسند که می‌تواند منجر به از دست دادن برخی جزئیات حیاتی از ارسال رادیویی شود. این می تواند بالقوه خطرناک باشد.

Should you use phone on a plane: Flight mode explained

پس ، خلبان به مسافران اعلام می کند که تلفن را در حالت هواپیما قرار دهند یا حداقل آن را به طور کامل خاموش کنند. در حالی که هواپیما در حال بلند شدن یا فرود است.

اما همه چیز در حال تغییر است و مکان‌هایی مانند اتحادیه اروپا و بریتانیا امکان استفاده از تلفن در پرواز را می‌دهند. با معرفی 5G در هواپیماها، حالت پرواز می تواند یک چیزی از گذشته اما برای این منظور، تجهیزات حین پرواز مانند ارتفاع سنج (که تمایل دارد سیگنال های 5G با مشکل مواجه شوند) باید به روز شوند.

بنابراین تا زمانی که پروازها از نظر فنی برای استفاده از تلفن مجهز نشده اند، توصیه می شود حداقل در زمان برخاستن و فرود هواپیما از تلفن استفاده نکنید.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا