اخبار روز

هوش مصنوعی جدید Gboard Proofread برای اصلاح نوشتارهای نامرتب شما آمده است

هوش مصنوعی جدید Gboard Proofread برای اصلاح نوشتارهای نامرتب شما آمده است

خلاصه

  • ویژگی Proofread Gboard یک ابزار هوش مصنوعی خلاقانه است که اشتباهات املایی و دستوری را شناسایی می کند، اصلاحات را پیشنهاد می کند و آنها را به طور یکپارچه اجرا می کند.
  • این ویژگی برای برخی از کاربران در نسخه 13.4 Gboard وجود دارد، آخرین نسخه بتا اکنون در فروشگاه Play به صورت زنده در دسترس است.
  • فرآیند تصحیح در حال حاضر در سمت سرور انجام می‌شود، که ممکن است برای برخی نگرانی حفظ حریم خصوصی باشد.

صفحه‌کلیدهای تلفن همراه تکامل یافته‌اند و از ابزارهای تایپ صرف به همراهان هوشمندی تبدیل شده‌اند که جملات ما را پیش‌بینی، پیشنهاد و اصلاح می‌کنند. Gboard، صفحه کلید پرچمدار گوگل، گواهی بر این تکامل است. اکنون، این برنامه در حال معرفی یک ویژگی هوش مصنوعی خلاقانه برای کاربران بتا خود است که ممکن است قدم بعدی را در این تکامل نشان دهد.

ماه گذشته، گزارشی درباره پرچم‌های مخفی کشف شده در Gboard گزارش دادیم که به یک ویژگی مولد AI به نام Proofread. اکنون، 9to5Google گزارش می‌دهد که آخرین نسخه بتا Gboard، v13.4، گزینه Proofread را برای برخی از کاربران فعال کرده است. این دکمه در نوار ابزار صفحه کلید قرار می گیرد و به عنوان یک دستیار مفید برای کاربرانی عمل می کند که می خواهند مطمئن شوند محتوای تایپ شده آنها عاری از اشتباهات املایی یا دستوری است.

منبع: 9to5Google

پس از فعال شدن، کاربر ممکن است با یک فرمان اصلاح کنید مواجه شود که با نماد متمایز Google برای هوش مصنوعی مولد تزئین شده است. با عمیق‌تر کردن، متوجه می‌شویم که این ویژگی فقط برای تشخیص اشتباهات نیست. ضربه زدن روی اصلاح کل متن را پردازش می کند، اصلاحات و بهبودهایی مانند افزودن علائم نگارشی را پیشنهاد می کند. علاوه بر این، دکمه یکپارچه اصلاح آن با اجرای خودکار تغییرات پیشنهادی، کل فرآیند را یکپارچه می کند. این توسعه را می‌توان به‌عنوان توسعه‌ای از تصحیح خودکار سنتی، تنها پیشرفته‌تر و شهودی‌تر مشاهده کرد.

منبع: 9to5Google

با این حال، زمانی که فرد می‌فهمد که تصحیح در سمت سرور انجام می‌شود، موضوع اختلاف ایجاد می‌شود. برای عملکرد این ویژگی، متن تایپ شده برای پردازش به Google ارسال می شود. اگر در به‌روزرسانی‌های آتی، Google بتواند این پردازش را بدون نیاز به بارگذاری آن در سرورهای خود وارد کند، واقعاً انقلابی خواهد بود.

ویژگی Proofread تنها جدیدی نیست که Gboard با آن آزمایش کرده است. شایعاتی در مورد ویژگی ای وجود دارد که برچسب ها را با استفاده از هوش مصنوعی می سازد. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های پیش‌بینی‌شده می‌تواند به کاربران کمک کند پیام‌های خود را با لحن‌های مختلف، از رسمی تا غیررسمی، بازنویسی کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب هوش مصنوعی در حال توسعه برای Gboard، شروع مکالمه است. همانطور که از نام آن پیداست، هدف این ابزار کمک به کاربران در شروع گفتگو با ارائه موضوعات مناسب موقعیتی است. این ابزار نه تنها برای کسانی که نگران شکستن یخ هستند مفید خواهد بود، بلکه می تواند یک عنصر نیز اضافه کند. فتنه در مکالمات روزمره.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا