اخبار روز

Google پانزدهمین سالگرد تولد کروم را با یک تغییر جدید در Material You جشن می‌گیرد

Google پانزدهمین سالگرد تولد کروم را با یک تغییر جدید در Material You جشن می‌گیرد

خلاصه

  • Chrome پانزدهمین سالگرد تولد خود را با معرفی تم‌های پویا و ظاهر تازه‌شده Material You در دسک‌تاپ جشن می‌گیرد و تجربه مرور شخصی‌تری را ارائه می‌دهد.
  • Material You نمادهای Chrome را بهبود می بخشد، پالت های رنگی جدیدی را معرفی می کند و با تنظیمات سطح سیستم عامل برای حالت تاریک و روشن برای داشتن تجربه کاربری بهتر ادغام می شود.
  • طراحی مجدد به فروشگاه وب Chrome گسترش می‌یابد و قابلیت کشف برنامه‌های افزودنی را بهبود می‌بخشد و امنیت را با بررسی ایمنی گسترده و ویژگی‌های جستجوی جدید اولویت‌بندی می‌کند.

باور کنید یا نه، پانزده سال از زمان انفجار کروم در صحنه می گذرد تا مسیر خود را به سمت تسلط کامل بر وب آغاز کند. البته، در دنیای وحشی مرورگرها، نوآوری و تکامل کلیدی برای ترغیب مردم به استفاده از محصولات شما هستند. چند سال پس از اینکه Material You برای اولین بار به عنوان زیبایی شناسی مورد علاقه Google ظاهر شد، این شرکت اعلام کرد که در نهایت تم های پویا را در رایانه رومیزی به Chrome می آورد.

همانطور که در کلید واژه Google توضیح داده شده است وبلاگ، کروم پانزدهمین سالگرد تولد خود را در این ماه با معرفی ظاهری تازه بر روی دسکتاپ جشن می گیرد که هدف همگی ارائه یک تجربه مرور شخصی تر است. اکنون نزدیک به یک سال است که نشانه‌هایی از این تغییر را می‌بینیم که به نوامبر گذشته بازمی‌گردد. سال، اما Material You بالاخره اولین مورد انتظار خود را در ساخت‌های پایدار Chrome انجام می‌دهد.

Customize_Chrome_Inline-anim

منبع: Google

همانطور که مشخص کردیم وقتی Chrome 117 وارد کانال بتا شد، این طرح طراحی نمادهای Chrome را بهبود می بخشد و بر شفافیت و معرفی پالت های رنگی جدید که با زبانه ها و نوار ابزار هماهنگ است. قابل ذکر است، این تم ها و رنگ های متمایز تمایز بی زحمت بین پروفایل ها، مانند کاری و شخصی را تسهیل می کند. همچنین تلاش قابل ستایشی برای ادغام تنظیمات برگزیده Chrome با تنظیمات سطح سیستم عامل مانند حالت‌های تاریک و روشن وجود دارد. کاربران می‌توانند انتظار یک منوی ساده‌تر را برای دسترسی سریع‌تر به برنامه‌های افزودنی Chrome، Google Translate، Google Password Manager و سایر ویژگی‌ها داشته باشند.

Material You همچنین طلسم طراحی مدرن خود را در فروشگاه وب Chrome می‌آورد در حالی که بررسی دقیق این طراحی مجدد شایسته توجه خاص خود است، شایان ذکر است که ظاهر جدید با هدف افزایش قابلیت کشف افزونه ها است. رابط جدید قرار است دارای دسته‌هایی مانند برنامه‌های افزودنی مبتنی بر هوش مصنوعی، همراه با توصیه‌های شخصی‌شده‌تر باشد.

تعهد Chrome به امنیت در بررسی ایمنی توسعه یافته آن برای برنامه‌های افزودنی مشهود است، با هدف شناسایی مواردی که خط‌مشی‌ها را نقض می‌کنند یا بالقوه مخرب هستند. علاوه بر این، مرور با ویژگی‌های جستجوی جدید، مانند پانل کناری جستجوی Google، ارائه جستجوهای مرتبط و اطلاعات بینش در مورد منابع صفحه، شهودی‌تر می‌شود.

البته، گوگل زمان شیرین خود را صرف ارائه این ظاهر جدید به کاربران دسکتاپ کرده است. این شرکت شروع به آزمایش Material You در مرورگر آندروید خود در اوایل ماه مه 2021، ماه‌ها قبل از اینکه اندروید 12 و پشتیبانی از تم پویا جدید آن حتی فرود بیاید. Chrome روی دسک‌تاپ به‌خوبی برای این نوع توجه دیر شده است، و بسیار خوب است که در هفته‌های آینده در اختیار کاربران قرار گیرد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا