اخبار روز

پرونده ضد انحصار فروشگاه Play Google با تسویه حساب آزمایشی پایان می یابد

پرونده ضد انحصار فروشگاه Play Google با تسویه حساب آزمایشی پایان می یابد

خلاصه

  • Google در یک دعوی حقوقی ضد انحصار دسته جمعی در مورد Play Store خود که گفته می شود قوانین ضد انحصار فدرال ایالات متحده را نقض می کند، به توافق اولیه رسیده است.
  • بیش از 30 ایالت ایالات متحده از این اقدام حمایت کردند و ادعا کردند که موقعیت غالب Google در بازار، انتخاب های مصرف کننده را محدود کرده و قیمت برنامه ها را افزایش داده است.
  • این حل و فصل هنوز نیاز به تایید بازیگران کلیدی، از جمله دادستان های کل ایالت و تصمیم گیرندگان آلفابت دارد، و جزئیات محرمانه باقی می ماند، اما پرونده به سمت حل شدن پیش می رود.

وقتی به غول‌های فناوری فکر می‌کنید، نام Google ناگزیر ظاهر می‌شود. این هفته، دوباره به بحث شهر تبدیل شده است، اما نه لزوماً به دلایل درست. این شرکت یک معامله مقدماتی بر سر یک دعوی حقوقی ضد تراست امضا کرده است، اگرچه تشخیص آن از سایر اخبار حقوقی مرتبط با Google ضروری است: پرونده ضد انحصار ژانویه 2023 در مورد برتری تبلیغات آنلاین و تحقیقات گسترده وزارت دادگستری ایالات متحده که در اکتبر 2020 آغاز شد، که در حال حاضر به مرحله آزمایشی خود می رود.

همانطور که توسط رویترز، گوگل، تحت شرکت مادر خود Alphabet، اقداماتی را برای جمع‌بندی یک پرونده کلاسی انجام داد. این مورد ادعاهایی را برجسته کرد که فروشگاه Play گوگل ممکن است از خط مربوط به قوانین ضد انحصار فدرال ایالات متحده عبور کرده باشد و منجر به پرداخت احتمالی مشتریان شود. بیش از 30 ایالت ایالات متحده از این اقدام حمایت کرد که منعکس کننده نگرانی های بیش از 21 میلیون نفر است. گوشت گاو اصلی آنها؟ آنها احساس کردند که موقعیت برتر گوگل در بازار می تواند انتخاب های مصرف کننده را محدود کند و قیمت اپلیکیشن ها را بالا ببرد. اگرچه گوگل این اتهامات را رد کرده است، اما طرف های درگیر مایلند دادگاهی را که برای 6 نوامبر در تقویم آنها مشخص شده بود کنار بگذارند.

کمی عمیق‌تر جستجو کنید، اختراعات FOSS جزئیات بیشتری را ارائه می دهد. آنها گزارش دادند که گوگل به همراه گروه قابل توجهی از وکلای ایالتی – وکلای دادگستری عمومی و وکلای دادگستری برای مصرف کنندگان، اسناد رسمی را ارائه کردند که نشان دهنده یک توافق آزمایشی در مورد پرونده ضد تراست Google Play است. این توافقنامه پیشنهادی هنوز به مرحله نهایی نرسیده است – این توافق مستلزم تایید چندین بازیگر کلیدی مانند دادستان های کل ایالت و تصمیم گیرندگان آلفابت است. پس از اینکه آنها چراغ سبز نشان دادند، توافق به قاضی جیمز دوناتو خواهد رسید، احتمالاً ظرف یک ماه آینده یا بیشتر.

اکنون، در حالی که مشخصات این حل و فصل مخفی مانده است، مسیر پرونده مشخص است. با توجه به اینکه اکثر شاکیان اصلی به طور بالقوه کنار می روند، Epic Games و Match Group اکنون در کانون توجه قرار گرفته اند. اعتراض آنها بر روی روش های گوگل در بخش توزیع برنامه در دستگاه های اندروید متمرکز است. علی‌رغم اینکه گوگل به سمت یک وضوح با چندین حالت حرکت می‌کند، آن را خارج از جنگل نیست. این شرکت هنوز هم در برابر بازی‌های پرطرفدار، به‌ویژه Epic Games است که در سال 2020 به خاطر بازی موفق خود، Fortnite، با گوگل مواجه شد.

همانطور که جزئیات آشکار می‌شوند، یک سوال داغ باقی می‌ماند: این برای مصرف‌کنندگان روزمره، جامعه ایجاد اپلیکیشن و جایگاه Google در بازار چه معنایی دارد؟ خواه این گامی به سوی وضوح واقعی باشد یا فقط یک مکث لحظه ای قبل از چالش های بزرگتر، حماسه ادامه دارد. و از آنجایی که گوگل با سرفصل ها غریبه نیست، بسیار مهم است که از جدیدترین ها مطلع شوید و تفاوت های ظریف هر موردی را که با آن روبرو می شود درک کنید.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا