اخبار روز

Android 14 Beta 5.3 برای رفع مشکلات تماس و اشکالات رابط کاربری در دستگاه‌های Pixel آمده است

Android 14 Beta 5.3 برای رفع مشکلات تماس و اشکالات رابط کاربری در دستگاه‌های Pixel آمده است

Pixel Fold و Pixel Tablet در این نسخه عشق بیشتری دریافت می‌کنند

android-14-recents-hero

خلاصه

 • Android 14 Beta 5.3 توسط گوگل منتشر شده است که نشان می دهد ارتقاء بزرگ بعدی اندروید با تاخیر انجام می شود.
 • این به‌روزرسانی شامل اصلاحات رابط کاربری Pixel Fold و Pixel Tablet، و همچنین بهبودهایی برای مشکلات تماس در پیکسل‌های دیگر است.
 • نسخه جدید همچنین به مسائل مختلف پایداری و عملکرد می‌پردازد و شامل اصلاحات امنیتی مهم برای آسیب‌پذیری‌های با شدت بالا است.

Android 14 از فوریه در حال آزمایش است و جدول زمانی اولیه Google برای توسعه آن، جولای را به عنوان آخرین ماه آزمایش بتا ذکر کرده است. بنابراین به جرات می توان گفت که ارتقای اصلی اندروید امسال در این مرحله کمی عقب مانده است ، و شواهد بیشتری به تازگی به مجموعه اضافه شده است: Google در حال انتشار نسخه بتا دیگری برای سیستم عامل جدید خود است.

Google نسخه بتا اندروید 14 را معرفی کرد 5.3 امروز در Reddit، شماره ساخت UPB5.230623.009 و سطح وصله امنیتی سپتامبر 2023 را گزارش می‌کند. این شرکت همچنین یادداشت‌های انتشار برای نسخه جدید، که برای رفع‌های رابط کاربری برای Pixel Fold و Pixel Tablet جدید سنگین هستند، اما همچنین حاوی تغییراتی هستند که باید مشکلات تماس در سایر پیکسل‌ها را برطرف کند:

 • مشکلی را برطرف کرد که در برخی موارد پس از ارسال اعلان CallStyle، برنامه‌ها از کار افتادند.
 • مشکلات مختلفی را که می‌توانند باعث قطع تماس یا خدمات شرکت مخابراتی شوند، رفع کرد.
 • مشکلی را که در آن سیستم هنگام اعمال محدودیت‌های CPU بر روی برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه از مسیری ناکارآمد استفاده می‌کرد، برطرف کرد.
 • مشکلات SurfaceFlinger که باعث کاهش عملکرد سیستم می‌شد، برطرف شد.
 • مشکلی را در دستگاه‌های Pixel Fold و Pixel Tablet برطرف کرد که در آن نوار وظیفه گاهی اوقات هنگام تعامل با آن نامرئی می‌شد.
 • مشکلی را در دستگاه‌های Pixel Fold و Pixel Tablet رفع کرد که در آن انیمیشن روی کاغذدیواری‌های متحرک هنگام راه‌اندازی برنامه‌ها دچار لکنت می‌شد.
 • مشکلی را در دستگاه‌های Pixel Fold برطرف کرد که در آن چیدمان رابط در هنگام سفارشی‌سازی صفحه اصلی به درستی تنظیم نشده بود.
 • مشکلی را در دستگاه‌های Pixel Fold برطرف کرد که در آن ساعت در صفحه قفل هنگام متحرک‌سازی سوسو می‌زد.
 • مشکلات مختلفی را که بر پایداری و عملکرد سیستم تأثیر می گذاشت، رفع کرد.

دیروز، Google همچنین بولتن امنیتی Android برای سپتامبر خود را منتشر کرد و به ما مقداری داد بینش در مورد آنچه در این به روز رسانی در زیر هود تغییر کرده است. اصلاحاتی برای 20 CVE با شدت بالا و بحرانی در وصله‌های 1 سپتامبر، به علاوه 12 وصله CVE خاص فروشنده در مجموعه 5 سپتامبر وجود دارد. بدترین این آسیب‌پذیری‌ها می‌توانست به مهاجم اجازه دهد تا از راه دور کد را بدون تعامل کاربر روی دستگاه اجرا کند – هک مشکل رحمان مربوط به اشکال خارج از محدوده در پشته بلوتوث است.

همه دستگاه‌های Pixel ثبت‌نام‌شده از 4a 5G به بعد واجد شرایط این به‌روزرسانی هستند، که در حال حاضر عرضه آن آغاز شده است. با این حال، در گذشته، بسته به نوع دستگاه و شرکت مخابراتی، شاهد بودیم که به‌روزرسانی‌های بتا تا یک هفته طول می‌کشد تا به همه کاربران برسد. اگر قبلاً نسخه جدید را در تنظیمات → سیستم → به‌روزرسانی سیستم نمی‌بینید، روش دستی با استفاده از Android Flash Tool برای بارگذاری جانبی OTA یا تصاویر کارخانه به طرز شگفت آوری ساده است و می تواند شما را فوراً به روز کند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا