اخبار روز

گواهینامه رانندگی دیجیتال کالیفرنیا در اندروید و iOS عرضه شد

گواهینامه رانندگی دیجیتال کالیفرنیا در اندروید و iOS عرضه شد

خلاصه

  • کالیفرنیا یک برنامه گواهینامه رانندگی دیجیتال و شناسه راه اندازی کرده است که به ساکنان این امکان را می دهد تا یک کپی مجازی از گواهینامه رانندگی خود را در تلفن های هوشمند خود نگه دارند.
  • برنامه کیف پول CA DMV اکنون از شناسه‌های دیجیتالی در Android و iOS پشتیبانی می‌کند، اما کاربران همچنان باید شناسه فیزیکی یا مجوز را روی آن‌ها نگه دارند.
  • استفاده عملی از شناسه‌های دیجیتال در ابتدا محدود خواهد بود، اما انتظار می‌رود این شناسه‌ها برای TSA PreCheck در فرودگاه‌های پشتیبانی‌شده بسیار مفید باشند.

در عصری که گوشی‌های هوشمند ما همه چیز را از آهنگ‌های مورد علاقه‌مان گرفته تا جزئیات بانکی ما را در خود جای می‌دهند، جای تعجب نیست که شناسه‌های رسمی ما را نیز در خود جای دهند. به ویژه در کالیفرنیا، میزبان دره سیلیکون، جایی که تحول دیجیتال در حال انجام است – اکنون، این ایالت به طور رسمی برنامه گواهینامه رانندگی دیجیتال و شناسه خود را راه اندازی کرده است، و ساکنان می توانند یک نسخه مجازی از اعتبارنامه رانندگی خود را در اختیار داشته باشند.

همانطور که توسط بنیانگذار Android Police Artem Russakovskii گزارش شده است، برای کالیفرنیایی های مشتاق برای جابجایی به فرمت دیجیتال، برنامه کیف پول CA DMV اکنون از شناسه های دیجیتال هم در Android و هم در iOS پشتیبانی می کند. پس از دانلود، کاربران می توانند به سرعت گواهینامه رانندگی دیجیتالی خود را دریافت کنند و برخی گزارش می دهند که این روند کمتر از یک دقیقه طول می کشد. با این حال، شایان ذکر است که در حال حاضر، این شناسه دیجیتال با Google ادغام نمی شود ویژگی شناسه دیجیتال کیف پول.

برای ثبت نام در mDL Pilot، فقط به گواهینامه رانندگی معتبر کالیفرنیا نیاز دارید یا کارت شناسایی، و باید به اندازه کافی در شرایط خوبی باشد که به راحتی توسط دوربین گوشی شما قابل اسکن باشد. شما همچنین به یک حساب MyDMV نیاز دارید، اما ایجاد یک حساب رایگان. از آنجا، فقط باید برنامه DMV Wallet را نصب کنید و از دستورات برای تنظیم شناسه دیجیتال خود پیروی کنید.

ایالت اذعان می‌کند که استفاده عملی از این ویژگی در ابتدا محدود خواهد بود و شناسه‌های دیجیتال برای پیش‌بررسی TSA در بسیار مفید خواهند بود. فرودگاه های پشتیبانی شده. DMV کالیفرنیا همچنین با بیان اینکه “استفاده ردیابی نمی شود و هیچ داده ای بدون رضایت شما از دستگاه شما خارج نمی شود، حریم خصوصی در اولویت است.”

یکی از نگرانی‌های اصلی کاربران، کاربردی بودن این شناسه‌های دیجیتال در سناریوهایی مانند توقف ترافیک است. برای این منظور، رویه‌های کنونی رانندگان را ملزم می‌کند که هنوز شناسنامه فیزیکی ارائه دهند هنگامی که توسط مجریان قانون کشیده می‌شوند. اما این برنامه شامل یک سیستم کد QR است که به افسران اجازه می‌دهد به سادگی کد را برای تأیید اسکن کنند، روشی که قبلاً در برخی از نقاط جهان برای مستندسازی خودرو استفاده می‌شود.

Google در این تحول دیجیتالی عقب نیست. همانطور که قبلاً توضیح دادیم، این غول فناوری در حال آزمایش بتا یک ویژگی در Google Walletکه به کاربران امکان می دهد شناسه های صادر شده را اضافه کنند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که آیفون‌ها ظرفیت ذخیره‌سازی کپی‌های دیجیتال کارت‌های شناسایی صادر شده توسط دولت را معرفی کردند. اگرچه این ویژگی در حال حاضر به مریلند محدود شده است، چشم انداز پیشنهاد می کند که به زودی عرضه گسترده تری داشته باشد، با گسترش احتمالی فراتر از مرزهای ایالات متحده در آینده قابل پیش بینی. تصاویر بتا فرآیندی ساده را برای افزودن شناسه‌ها، با مزیت رمزگذاری برای امنیت داده، پیشنهاد می‌کنند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا