اخبار روز

قانونگذاران ایالات متحده در میان نگرانی های انحصاری، گوگل را برای بازسازی ساختار تحت فشار قرار می دهند

قانونگذاران ایالات متحده در میان نگرانی های انحصاری، گوگل را برای بازسازی ساختار تحت فشار قرار می دهند

وزارت دادگستری استدلال می کند که گوگل به طور غیرقانونی رقابت خود را کاهش داده است

google-courtroom-lawsuit

منبع: Pixabay

خلاصه

  • وزارت دادگستری ایالات متحده محاکمه 10 هفته ای را علیه گوگل در روز سه شنبه آغاز می کند و آن را به اقدامات انحصاری در تسلط بر بازار موتورهای جستجو متهم می کند.
  • شراکت‌های تجاری Google، از جمله با اپل، برای اطمینان از اینکه موتور جستجوی آن پیش‌فرض در دستگاه‌های تلفن همراه است، تحت نظارت است.
  • ادعاهایی مبنی بر اینکه گوگل موتور جستجوی خود را در دستگاه های تلفن همراه خود تحت فشار قرار می دهد رد شد، اما اتهامات مربوط به تسلط از طریق مشارکت همچنان باقی است.

چه یک رایانه لوحی جدید بخرید یا یک تلفن، می دانید که فقط وجود دارد bloatware بسیار قابل جابجایی خواهد بود. در برخی موارد، ممکن است بخواهید نرم افزار از پیش نصب شده را حذف کنید زیرا می دانید که از آن استفاده نخواهید کرد. با این حال، شرکت‌های بزرگ فناوری دور شدن از برنامه‌ها و خدمات پیش‌فرض را آسان نمی‌کنند. شرکت هایی از جمله آمازون و اپل از بزرگترین متخلفان هستند. اکنون، وزارت دادگستری ایالات متحده با استناد به شیوه های تجاری انحصاری، گوگل را به دادگاه می کشاند.

یک آزمایش ۱۰ هفته‌ای از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود تا مشخص شود آیا Google توانسته است از طریق روش‌های غیرقانونی بر چشم‌انداز موتور جستجو تسلط یابد (از طریق نیویورک تایمز). به طور خاص، وزارت دادگستری می‌خواهد بر روی سایر کسب‌وکارهایی که به Google کمک کردند تا به آنچه که امروز است تبدیل شود – بر اساس آمار شرکت تجزیه و تحلیل داده‌ها Web مشابه. استدلال آن، معاملاتی را که گوگل با شرکت هایی مانند اپل انجام می دهد، برجسته می کند. شاکیان ادعا می کنند که گوگل برای اطمینان از اینکه موتور جستجوی آن پیش فرض در دستگاه های تلفن همراه خواهد بود، وارد این مشارکت ها شده است. استدلال مخالف این شرکت این است که مصرف کنندگان این گزینه را دارند که تنظیمات پیش فرض خود را پس از خرید دستگاه تغییر دهند.

وزارت دادگستری قبلاً شاهد رد شدن برخی از ادعاهای خود قبل از محاکمه بوده است. در یادداشتی که ماه گذشته پیش نویس شد، قاضی ناحیه ایالات متحده آمیت مهتا این استدلال را رد کرد که گوگل به دنبال آن بوده است. موتور جستجو در دستگاه های تلفن همراه خود ادعاهایی مبنی بر اولویت بندی سرویس دستیار گوگل در گوشی های اندرویدی نیز رد شد. با این حال، این محاکمه همچنان در مورد ادعاهای وزارت دادگستری مبنی بر اینکه مشارکت تجاری گوگل به تسلط بر بازار موتورهای جستجو کمک کرده است، ادامه خواهد داشت.

این اولین بار نیست که این شرکت به انحصار متهم می شود. در ماه اوت، معادل 31.5 میلیون دلار آمریکا توسط نمایشگاه جریمه شد کمیسیون تجارت کره جنوبی رگولاتورها ادعا کردند که گوگل تلاش کرده است تا بر رقبای خود در فضای فروشگاه برنامه تسلط پیدا کند.

وزارت دادگستری و گوگل بیش از 150 نفر را برای محاکمه عزل کرده اند. انتظار می‌رود چندین شاهد کلیدی، از جمله ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل، شرکت کنند. نتیجه نهایی تا پایان سال مشخص خواهد شد، اما تأثیر آزمایش ممکن است فراتر از سال 2023 ادامه یابد. هر تغییری که Google در نتیجه ایجاد کند، می‌تواند روش مراجعه ما به موتور جستجو را برای برخی از فوری‌ترین سؤالاتمان تغییر دهد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا