اخبار روز

شواهد جدید نشان می‌دهد که پلتفرم Micro XR گوگل می‌تواند نزدیک‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کردیم

شواهد جدید نشان می‌دهد که پلتفرم Micro XR گوگل می‌تواند نزدیک‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کردیم

خلاصه

  • گوگل و سامسونگ برای توسعه یک پلتفرم جدید برای دستگاه های واقعیت توسعه یافته به نام Micro XR با یکدیگر شریک شده اند. این می تواند منجر به تولید طیف گسترده ای از دستگاه های XR از شرکت های مختلف شود، نه فقط هدست های حدس زده سامسونگ.
  • آخرین APK فروشگاه Play شواهدی از یک برنامه جادوگر راه اندازی جدید برای Micro XR، شبیه به جادوگران آشنا در تلفن ها و تلویزیون های ما نشان می دهد. همچنین یک فرم فاکتور جدید به نام ANDROID_XR وجود دارد.
  • چندین پرچم ویژگی به پلتفرم Micro XR در Play Store و Google Play Services اشاره دارد که نشان می‌دهد Google فعالانه روی توسعه و اصلاح فناوری XR کار می‌کند.

عصر واقعیت گسترده فقط در افق نیست – در خانه ما را می زند. اگرچه ممکن است گوگل آنطور که ما فکر می‌کردیم روی هدست خودش کار نکند، سامسونگ این کار را انجام می‌دهد و این شرکت‌ها در این سرمایه گذاری با هم شریک شدند. گزارش جدید پلتفرم مرموز Micro XR توسط گوگل و شایعه همکاری آن با غول های صنعت را مورد توجه قرار می دهد.

AsssembleDebug، که مدتهاست با کار خود در کانال تلگرام GappsMod Flags، ویژگی های آینده Google را خراب کرده است، برخی از جزئیات جدید را در SP Android درباره کار Google بر روی پلتفرم جدیدی برای دستگاه های واقعیت ترکیبی و توسعه یافته که برخی آن را Android of XR نامیده اند. Micro XR، همانطور که در حال حاضر نامیده می شود، در چندین خط کد در به روز رسانی های اخیر برنامه های Google به آن اشاره شده است.

علی‌رغم محرمانه‌ای که Google در اطراف این پلتفرم حفظ کرده است، آخرین APK‌های Play Store و Google Play Services بخش‌های کد جذابی را نشان دادند. اول این که Play Store یک فرم فاکتور جدید «ANDROID_XR» را علاوه بر فاکتورهای تلفن، تبلت، تاشو، پوشیدنی، خودکار، تلویزیون و کروم بوک موجود اعلام می کند. این بدان معناست که ممکن است به زودی مجموعه‌ای از دستگاه‌های شرکت‌های مختلف را ببینیم که از قابلیت‌های پلتفرم XR استفاده می‌کنند، نه فقط هدست XR حدسی سامسونگ.

SP Android”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal -container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

micro-xr-form-factor-google-play

APK فروشگاه Play همچنین حاوی شواهدی از یک برنامه جادوگر راه‌اندازی جدید برای Micro XR بود که به نام بسته com.google.android.xr.setupwizard ارجاع می‌داد. هیچ جزئیاتی در مورد این برنامه فاش نشده است، اما باید شبیه جادوگرانی باشد که در تلفن‌ها و تلویزیون‌هایمان با آنها آشنا شده‌ایم.

برای اطمینان از اینکه برنامه‌ها می‌توانند بین دستگاه‌های Android استاندارد و دستگاه‌های مجهز به Micro XR تمایز قائل شوند، یک برچسب منحصر به فرد “uses-feature” به کد فروشگاه Play اضافه شده است. دستگاه‌هایی که از پلتفرم Micro XR استفاده می‌کنند، android.software.xr.immersive را اعلام می‌کنند تا به برنامه‌ها کمک کند محیط XR را شناسایی کرده و با آن سازگار شوند.

در نهایت، پرچم‌های متعددی در هر دو برنامه وجود دارد که به پلتفرم Micro XR اشاره می‌کنند، که به مهندسین Google اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های جدید را در ساخت‌های تولیدی برنامه‌ها بدون در دسترس قرار دادن آنها برای عموم آزمایش کنند. اعتقاد بر این است که یکی از فروشگاه Play، AndroidXr_is_android_xr، تشخیص می‌دهد که آیا دستگاهی روی پلتفرم Android XR کار می‌کند یا خیر، و احتمالاً برنامه‌های متناسب با چنین دستگاه‌هایی را برجسته می‌کند. یکی دیگر از خدمات Play، Common_android_xr_feature_flag_enabled، احتمالاً در نظر گرفته شده است که در خود دستگاه XR فعال شود تا امکان دسترسی به برخی ویژگی‌ها را فراهم کند.

سرمایه‌گذاری Google در دنیای XR تنها در این اخبار نیست. گزارش‌های اوایل سال جاری حاکی از همکاری گوگل و سامسونگ در هدست واقعیت افزوده مبتنی بر اندروید بود. پروژه ای پوشیده از رمز و راز و با رمز “Project Moohan” چالش هایی را آشکار کرد، به ویژه با ورود هدست ویژن پرو اپل به صحنه. هدف نهایی گوگل دو چیز به نظر می رسد: شراکت با سامسونگ برای هدست XR و پیشروی نرم افزار Micro XR برای تولیدکنندگانی که قصد تولید عینک های خلاقانه خود را دارند.

برای تأکید بیشتر بر عمق این همکاری، یک مصاحبه با رئیس سامسونگ پیشرفت مداوم دستگاه XR خود را نشان داد. تأییدیه‌های مربوط به همکاری سامسونگ با کوالکام برای چیپ‌ست، و مدیریت نرم‌افزار توسط Google، حاکی از همکاری بسیار خوبی است.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا