اخبار روز

[به‌روزرسانی] کاربران شیائومی ادعا می‌کنند تلفن‌های هند در جاهای دیگر با رباینده مرورگر Mintnav نصب شده‌اند.

[به‌روزرسانی] کاربران شیائومی ادعا می‌کنند تلفن‌های هند در جاهای دیگر با رباینده مرورگر Mintnav نصب شده‌اند.

داستان اصلی در ادامه می آید…

Xiaomi بار دیگر به نصب بدافزار بر روی گوشی های خود متهم شده است. برخی از کاربران یک بدافزار رباینده مرورگر به نام “Mintnav” را در تلفن های شیائومی خود مشاهده کرده اند که هنگام باز کردن مرورگر کروم و در برخی موارد، مرورگرهای دیگر نیز ظاهر می شود.

رباینده مرورگر Mintnav در گوشی های شیائومی

این موضوع برای اولین بار توسط یکی از کاربران شیائومی در Reddit مطرح شد که گفت که مشاهده کردند صفحه اصلی Google Chrome به طور ناگهانی به سایتی به نام “Mintnav” تغییر یافته است. . این کاربر ادعا می کند که وب سایت ممکن است یک کلاهبرداری باشد، اگرچه آنها نمی توانند اطلاعات دیگری در مورد آن پیدا کنند. این شش ماه پیش پست شده است و در رشته‌های Reddit پاسخ می‌دهد. نشان داد که سایر کاربران نیز با همین مشکل روبرو هستند.

آنچه که اساساً اتفاق می افتد این است که به جای باز شدن موتور جستجوی Google در کروم، این مرورگر Mintnav باز می شود. می توانید با قرار دادن Google یا هر موتور جستجوی دیگری به عنوان موتور جستجوی پیش فرض، آن را از منوی تنظیمات تغییر دهید. نظرات موضوع Reddit همچنین ادعا می کند که این احتمالاً یک هکر مرورگر است. به نظر می رسد این مرورگر به طور ناگهانی در گوشی های شیائومی ظاهر شده است و هیچ اشاره ای به آن در هیچ به روز رسانی نرم افزاری وجود ندارد.

بنابراین Mintnav دقیقا چیست؟

اگر یک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید، اولین نتیجه را از وب سایت HowToRemove.Guide توضیح در مورد Mintnav. بر اساس این وب سایت، Mintnav “در دسته برنامه های کاربردی hijacker مرورگر قرار می گیرد.” این نرم‌افزار هیچ آسیب مستقیمی ایجاد نمی‌کند، اما به گونه‌ای طراحی شده است که فعالیت‌های مرور وب شما را مختل کند.

Mintnav اساساً می‌تواند تنظیمات مرورگر شما را تغییر دهد تا تبلیغات ناخواسته‌ای را تزریق کند که هر زمان که در حال مرور وب هستید ظاهر می‌شوند. همچنین می تواند جستجوهای شما را به وب سایت های حمایت شده هدایت کند. این تجربه اساسا چیزی شبیه مرور یک وب‌سایت پراکسی است، چیزی که نباید در سایت‌های قانونی داشته باشید.

ما نمی‌توانستیم مستقلاً این موضوع را تأیید کنیم و شیائومی نیز به این مشکل پاسخ نداده است. این وب سایت اضافه می کند که اگر به طور ناگهانی چنین چیزی را تجربه کردید، احتمالاً کار Mintnav است. به کاربران توصیه می کند برنامه های ضد بدافزار نصب کنند یا تنظیمات مرورگر را به حالت پیش فرض بازنشانی کنند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا