اخبار روز

مایکروسافت پس از 30 سال WordPad را از لپ تاپ های ویندوزی حذف می کند

مایکروسافت پس از 30 سال WordPad را از لپ تاپ های ویندوزی حذف می کند

Microsoft WordPad (1995 تا 2023)

“WordPad دیگر به‌روزرسانی نمی‌شود و حذف خواهد شد نسخه آینده ویندوز.” در این صفحه اعلامیه، یادداشت‌ها این برنامه های منسوخ شده “با سایر ویژگی ها یا عملکردها جایگزین شده اند”.

WordPad ظاهراً از زمان Windows 7 Ribbon UI به‌روزرسانی نشده است. این نسبتاً خالی است و اسناد را در قالب rtf ذخیره می کند.

Microsoft WordPad on Windows Start
وقتی Word را در منوی Start ویندوز جستجو می‌کنید، WordPad در زیر پیشنهاد Word ظاهر می‌شود.

از سوی دیگر، ، برنامه Word مایکروسافت تقریباً مترادف با پردازش کلمه و نرم افزار مجموعه آفیس است. این یک انتخاب نسبتا واضح است که مایکروسافت قصد دارد WordPad را با MS Word جایگزین کند. این شرکت می‌گوید، “ما Microsoft Word را برای اسناد متنی غنی مانند .doc و .rtf و Windows Notepad برای اسناد متنی ساده مانند .txt توصیه می‌کنیم.”

Word همچنین قرار است یک دستیار هوش مصنوعی تولیدی به نام Copilot به دست آورد. . نه تنها به ChatGPT متصل می شود، بلکه به داده های MS Word و سایر برنامه های مایکروسافت 365 نیز ضربه می زند. برای مثال، کاربران می‌توانند با آن «اولین پیش‌نویسی برای ویرایش و تکرار – صرفه‌جویی در ساعت‌ها در نوشتن، منبع‌یابی و زمان ویرایش» دریافت کنند.

در همین حال، برنامه خواهر WordPad، NotePad در حال دریافت ویژگی‌های جدید است. مانند ذخیره خودکار و توانایی «بازیابی خودکار برگه‌های باز شده قبلی و همچنین محتوای ذخیره‌نشده و ویرایش‌های آن برگه‌های باز». این در حال حاضر بخشی از Windows 11 Insider Preview است و جالب است که ببینیم بالاخره چه زمانی به نسخه پایدار می رسد. قابل ذکر است که ویندوز برای اولین بار در سال 2018 NotePad را از زمان انتشار آن در سال 1983 به روز کرد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا