اخبار روز

نظرسنجی آخر هفته: آیا به گوشی هوشمند قابل تعمیر توسط کاربر علاقه دارید؟

نظرسنجی آخر هفته: آیا به گوشی هوشمند قابل تعمیر توسط کاربر علاقه دارید؟

هنگامی که IFA 2023 این هفته به پایان می رسد، انواع ابزارهای جذاب را دیده ایم. از قالب‌های مفهومی تا اسپیکرهای هوشمند چشم نواز – به دسته ای از جفت های جدید هدفون— IFA به سرزمینی جذاب برای هر کسی که به گجت علاقه مند است تبدیل شده است. با این حال، شما همچنان تعدادی از گوشی های هوشمند جدید را خواهید دید هر سال در سراسر این رویداد راه اندازی می شود، و این شامل Fairphone 5 امسال می شود. به نظر می‌رسد نسل پنجم گوشی هوشمند قابل تعمیر این شرکت بهترین است و می‌تواند اولین باری باشد که این نوع دستگاه به قیمت تجربه‌ای قدرتمند و کاربرپسند نیست.

همانطور که از طریق همکارم برداشت های مانوئل وونائو از Fairphone 5، نمی‌توانستم خود را برای اولین بار برنده آن نبینم. طراحی – اگرچه از جلو کمی قدیمی است – عالی به نظر می رسد. من آن صفحه پشتی شفاف را دوست دارم. مشخصات کاملاً میان رده هستند، اما نه به گونه ای که شما را از انجام اکثر وظایف بدون عرق کردن بازدارد. و، اوه بله، آیا به این موضوع اشاره کردم که توسط کاربر قابل تعمیر است؟ یک پیچ گوشتی بردارید و آماده هستید. Fairphone حتی سعی دارد تا ده سال از آن پشتیبانی کند، که همه شرکت‌های دیگر – حتی اپل را از آب در می‌آورد.

البته، قرار نیست همه به این نوع گوشی ها علاقه مند شوند. این دستگاه در مقایسه با رقبای مشابه قیمت بالایی دارد، گواهی IP67 ندارد – اگرچه IP55 چیزی برای چشم پوشی نیست – و با ضخامت نزدیک به 10 میلی متر کمی درشت است. همچنین بعید است که با کیفیت دوربینی که با چیزی مانند Pixel 7 Pro یا Galaxy S23 Ultimate دریافت می‌کنید مطابقت داشته باشد، اگرچه تا حد زیادی قابل انتظار است.

به‌عنوان ویرایشگر تلفن‌ها در Android Police، بیش از آن چیزی که می‌دانم باید با آن‌ها چه کار کنم، به تلفن‌های هوشمند می‌پروم. (همین هفته، من نتوانستم تصمیم بگیرم که آیا می‌خواهم از Galaxy Z Fold استفاده کنم یا خیر. 5 یا Galaxy S23 Ultra به عنوان درایور روزانه من که به رویداد Pixel 8 منتهی می شود در اکتبر.) اما من همچنین از نیاز به دوام بیشتر دستگاه هایمان آگاه هستم. من می خواهم ببینم لپ تاپ، تبلت، تلویزیون من برای بخش بهتری از یک دهه عمر می کنند – چرا تلفن هوشمند من نمی تواند همین کار را انجام دهد؟

بنابراین، من کنجکاو هستم. از آنجایی که اتحادیه اروپا به دنبال آن است که گوشی های هوشمند را به طور کلی قابل تعمیر تر کند، آیا چیزی مانند Fairphone 5 شما را مورد توجه قرار می دهد؟ یا همیشه می خواهید هر زمان که مشکلی پیش آمد آن را نزد یک متخصص ببرید؟

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا