اخبار روز

X برای مبارزه با اطلاعات نادرست سیاسی در حال اتخاذ سیاست‌گذاری و کارمندان است

X برای مبارزه با اطلاعات نادرست سیاسی در حال اتخاذ سیاست‌گذاری و کارمندان است

خلاصه

  • تسلط ایلان ماسک بر X (توئیتر سابق) منجر به تغییرات متعددی در نحوه استفاده افراد از سایت و مدیریت دیده شدن محتوایشان شده است.
  • X افراد بیشتری را به تیم های ایمنی و انتخابات خود اضافه می کند و خط مشی صداقت مدنی خود را برای مبارزه با اطلاعات غلط سیاسی و جلوگیری از فریب یا ارعاب به روز می کند.
  • فلسفه آزادی بیان، نه آزادی دسترسی پلتفرم، امکان مشاهده محدود پست‌هایی را که قوانین X را نقض می‌کنند، فراهم می‌کند، در حالی که تبلیغات سیاسی تا زمانی مجاز هستند که با خط‌مشی‌های شرکت مطابقت داشته باشند و اطلاعات دقیق را تبلیغ کنند.

تسلط الون ماسک بر X – که قبلاً به عنوان توئیتر شناخته می‌شد، حداقل می‌توان گفت پر سر و صدا بوده است. جدا از تغییر نام، ماسک همچنین تغییرات زیادی در نحوه استفاده افراد از سایت و مدیریت دیده شدن محتوای خود ایجاد کرده است. خط‌مشی آزادی بیان، عدم دسترسی که اجرا شد در ماه آوریل، قصد شرکت برای مدیریت خرد محتوا در سراسر پلتفرم را دو برابر کرد. اکنون، X افراد بیشتری را به تیم‌های ایمنی و انتخابات خود اضافه می‌کند و خط مشی یکپارچگی مدنی خود را برای جلوگیری از اطلاعات نادرست سیاسی به‌روزرسانی می‌کند.

X مشخص کرد که هدف سانسور بحث های سیاسی نیست، بلکه جلوگیری از هرگونه فریب یا ارعابی است که ممکن است در روند مدنی دخالت کند. طبق اعلامیه منتشر شده توسط بخش ایمنی X، تیم های ایمنی و انتخابات تلاش خواهند کرد تا دستکاری محتوا را سرکوب کنند. آنها همچنین مسئول نظارت بر پلتفرم برای تهدیدها، و همچنین حساب‌های غیر معتبر منتشرکننده اطلاعات نادرست خواهند بود.

همه این حرکات برای همسویی با فلسفه آزادی بیان شرکت است، نه آزادی دسترسی. بر اساس این خط‌مشی، پست‌هایی که قوانین X را نقض می‌کنند، قابلیت مشاهده و برچسب‌هایی را محدود می‌کنند که نشان می‌دهد محدود شده‌اند.

Twitter logo white on black

جالب است که تبلیغات سیاسی به عنوان بخشی از “تعهد X به آزادی بیان” در پلتفرم مجاز خواهند بود. با شروع در ایالات متحده، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند این نوع پست‌ها را تبلیغ کنند، تا زمانی که از سیاست‌های شرکت پیروی کنند. این بدان معنی است که آنها نمی توانند اطلاعات نادرست را درج یا تبلیغ کنند، و همچنین نمی توانند اطلاعات گمراه کننده ای را تبلیغ کنند که می تواند اعتماد عمومی به انتخابات را تضعیف کند. در تلاشی برای حفظ شفافیت، X می‌گوید که همه می‌توانند این پست‌ها و همچنین روند بررسی آن را بررسی کنند.

این اولین باری نیست که تغییرات خط مشی کاربران پلتفرم را به هم ریخته است. X چندین به روز رسانی انجام داده است که بر نحوه استفاده افراد از سایت تأثیر گذاشته است. اوایل این ماه، ماسک اعلام کرد که مایل است ویژگی مسدودسازی را در X حذف کند. به استثنای پیام های مستقیم این باعث نگرانی در مورد سوء استفاده و آزار و اذیت در این پلت فرم شد. در ماه جولای، X همچنین پیام های مستقیم بین کاربران را محدود کرد بر اساس وضعیت اشتراک ممتاز آنها.

X همچنان اصرار دارد که بسیاری از حرکاتش برای حفظ آزادی بیان طراحی شده اند. با این حال، به نظر می‌رسد تغییرات خط‌مشی محدودیت‌های بیشتری را به مواردی که در سایت می‌توان گفت و نمی‌توان گفت اضافه می‌کند. انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده ممکن است بینشی شفاف در مورد اینکه X چگونه قصد دارد محتوا را در آینده تعدیل کند، ارائه دهد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا