اخبار روز

قابلیت کلیک برای تماس گوگل کروم بدون جایگزینی مناسب از بین رفته است

قابلیت کلیک برای تماس گوگل کروم بدون جایگزینی مناسب از بین رفته است

خلاصه

  • گوگل قابلیت کلیک برای تماس را در آپدیت کروم 116 به طور کامل حذف کرده است و کاربران را بدون جایگزین مناسب می گذارد.
  • کاربران ناامید شده‌اند و ناامیدی خود را ابراز کرده‌اند، زیرا این ویژگی راحت و گسترده بود.
  • ویژگی جدید تغییر تماس که در حال حاضر در حال توسعه است را می توان به عنوان یک جایگزین نزدیک مشاهده کرد، اما شامل ChromeOS و کاربران دسکتاپ نمی شود و آنها را مجبور می کند به برنامه های افزودنی شخص ثالث غیرقابل اعتماد اعتماد کنند.

با طراحی، Google خدمات خود را به شدت با Android و حتی سیستم عامل Chrome ادغام می کند. یکپارچه‌سازی عمیق منجر به ویژگی‌هایی مانند همگام‌سازی OS-agnostic و سایر امکانات می‌شود، که جابه‌جایی بین دستگاه‌های شما را که به همان حساب Google وارد شده‌اند بسیار آسان می‌کند. کلیک برای تماس یکی از این ویژگی‌ها در Google Chrome بود، اما بی‌صدا غیرفعال شد و پشت پرچم پنهان شد. در کروم 113، بسیار باعث ناراحتی کاربر شد. با وجود به‌روزرسانی پایدار Chrome 116، Google این ویژگی را به طور کامل حذف کرده است و هیچ جایگزین مناسبی برای آن وجود ندارد. بینایی.

کلیک برای تماس برای کاربران Chrome در دسک‌تاپ، که یک یا چند تلفن Android مرتبط داشتند – یک عدد که می‌توانست میلیاردها نفر باشد، یک موهبت بود. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که بر روی یک شماره تلفن در رایانه خود کلیک کنید، یک تلفن Android مرتبط را انتخاب کنید و بدون استفاده از شماره‌گیر به صورت دستی با آن شماره تماس بگیرید. در ماه مه امسال، Chrome 113 این ویژگی را به‌طور پیش‌فرض غیرفعال کرد و آن را پشت پرچم Chrome زیر قرار داد که می‌توان از آن برای فعال کردن مجدد کلیک برای تماس استفاده کرد.

chrome://flags/#click-to-call

بنیان‌گذار Android Police Artem Russakovskii اشاره می‌کند که پرچم فوق بدون هیچ ردی در به‌روزرسانی پایدار Chrome 116 ناپدید شده است. کاربران مضطرب بخش نظرات یک Chromium اخیر را پر کرده اند. گزارش اشکال، از Google درخواست می کند تا این ویژگی را بازگرداند. این شرکت می گوید این ویژگی به دلیل استفاده کم حذف شده است، اما برخی از کاربران می گویند که حدود 200 بار در روز از آن استفاده می کنند. علاوه بر این، این شرکت هرگز کاربران Chrome را در مورد منسوخ شدن آینده آگاه نکرد، و عملاً تماس‌های بین پلتفرمی بین ChromeOS، دسک‌تاپ، و تلفن‌های Android را قطع کرد.

ویژگی تغییر تماس جدید ویژگی تغییر تماس شبیه آیفون که اوایل این ماه مشاهده شد به عنوان نزدیکترین جایگزین دیده می شود، اما هنوز در حال توسعه است. این اجازه می دهد تا تماس ها را از یک تلفن Android به تلفن دیگر تغییر دهید، اما به طور ناامیدکننده ای کاربران ChromeOS و Chrome را روی دسکتاپ از حلقه خارج می کند. بنابراین، افرادی که از مرورگر استفاده می کنند اکنون به برنامه های افزودنی شخص ثالث آزمایش نشده وابسته هستند که ممکن است به راحتی کار نکنند. با حذف کلیک برای تماس از Chrome، Google یک گام اشتباه به عقب برداشت، زیرا در حال حاضر هیچ جایگزینی کشویی وجود ندارد که بتوانیم توصیه کنیم.

کاربرانی که روی اکوسیستم Android و Google سرمایه‌گذاری کرده‌اند، احتمالاً با پیوستن به قبرستان Google احساس خیانت می‌کنند. ، اما بهترین راه حل در حال حاضر به قیمت امنیت است. می‌توانید Chrome 113 را روی دسک‌تاپ اجرا کنید و پس از خاموش کردن به‌روزرسانی‌های خودکار، پرچمی را که کلیک برای تماس را کنترل می‌کند، حفظ کنید. با این حال، نمی‌توانیم درباره قابلیت اطمینان یا طول عمر آن صحبت کنیم.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا