اخبار روز

برنامه Files Chromebook شما بالاخره ادغام Microsoft OneDrive را دریافت کرد

برنامه Files Chromebook شما بالاخره ادغام Microsoft OneDrive را دریافت کرد

خلاصه

  • ChromeOS نسخه 116 در نهایت اجازه می دهد تا Microsoft OneDrive را در کروم بوک ها ادغام کند و نیاز به راه حل ها را از بین ببرد.
  • برای راه اندازی OneDrive، به آخرین نسخه ChromeOS به روز رسانی کنید و پرچم لازم را در منوی تنظیمات فعال کنید.
  • ادغام جدید همگام‌سازی و کار با OneDrive را آسان‌تر می‌کند و نیاز به راه‌حل‌های پیچیده Android یا استفاده از وب‌سایت OneDrive را از بین می‌برد.

سال‌ها، افرادی که مجموعه اداری Microsoft و سرویس فضای ذخیره‌سازی ابری را به Google Drive ترجیح می‌دهند، در Chromebook به عنوان شهروندان درجه دوم رفتار می‌شوند. در حالی که Google Drive از ابتدا کاملاً با برنامه Files Chromebook شما ادغام شده است، مایکروسافت هرگز حتی یک روش رسمی برای همگام‌سازی فایل‌های OneDrive شما در ChromeOS Google ارائه نکرده است — شما باید به در عوض یک راه حل مزاحم. با ChromeOS نسخه 116، این در نهایت در حال تغییر است. پس از فعال کردن یک پرچم، می‌توانید OneDrive را مستقیماً در برنامه Files راه‌اندازی کنید و در کنار Google Drive و سایر سرویس‌های ابری پشتیبانی‌شده زندگی کنید.

برای شروع به کار با OneDrive در برنامه ChromeOS Files، مطمئن شوید که در نسخه فعلی ChromeOS نسخه 116 هستید. در صورتی که با استفاده از کانال دیگری در Chromebook خود. سپس باید پرچم chrome://flags#upload-office-to-cloud را فعال کنید و دکمه راه‌اندازی مجدد را در این منوی تنظیمات فشار دهید.

پس از انجام این کار، باید یک سند Microsoft Office را در جایی از Chromebook خود پیدا کنید و آن را باز کنید تا ادغام OneDrive را تنظیم کنید. ممکن است Chromebook شما از شما بخواهد آن را در Google Drive آپلود کنید تا با ابزارهای خود آن را دستکاری کنید. در این صورت، می‌توانید روی سند کلیک راست کرده و از طریق مایکروسافت 365 آن را باز کنید. بسته به اینکه مایکروسافت 365 را قبلاً نصب کرده‌اید یا نه، از شما خواسته می‌شود، و سپس راهنمای نصب شما را از طریق ورود به سیستم راهنمایی می‌کند و فرآیند راه اندازی.

وقتی همه چیز تمام شد، Microsoft OneDrive را در نوار کناری برنامه Files خود، درست زیر Google Drive پیدا خواهید کرد. این کار عمدتاً به‌گونه‌ای عمل می‌کند که انتظار دارید Google Drive کار کند، به طوری که فایل‌های شما به‌طور خودکار از فضای ابری پخش و دانلود می‌شوند. در حال حاضر، هیچ گزینه ای برای نگهداری برخی از فایل ها به صورت آفلاین وجود ندارد، مانند آنچه در Google Drive می توانید انجام دهید، اما با توجه به اینکه Google هنوز OneDrive را پشت پرچم پنهان می کند، ممکن است این موضوع در تاریخ دیگری انجام شود.

در هر صورت، راه‌حل جدید همگام‌سازی و کار با Microsoft OneDrive را در دستگاه‌های Chromebook بسیار آسان‌تر می‌کند. دیگر مجبور نیستید با راه‌حل‌های پیچیده مبتنی بر Android که بر باتری و CPU Chromebook شما تأثیر می‌گذارد دست و پنجه نرم کنید، و همچنین دیگر لازم نیست به وب‌سایت OneDrive تکیه کنید، که اگر می‌خواهید فایل‌ها را در اطراف جابه‌جا کنید، اصطکاک بیشتری به شما اضافه می‌کند. ابر یا آنها را دانلود کنید.

هنوز مشخص نیست که گوگل چه زمانی این قابلیت جدید را به صورت پایدار راه اندازی می کند، اما با توجه به اینکه در حال حاضر در اکثر موارد همانطور که انتظار می رود کار می کند، اگر به این زودی اتفاق بیفتد تعجب نخواهیم کرد. در این بین، به خاطر داشته باشید که گوگل در حال حاضر همچنان در حال آزمایش یکپارچه سازی OneDrive است، بنابراین همیشه این احتمال وجود دارد که برخی چیزها خراب شوند. برای اسناد مهمی که نمی‌خواهید در اتر یا به دلیل خرابی گم شوند، بهتر است به این موضوع اعتماد نکنید.

Microsoft OneDrive یکی از بزرگترین نگهدارنده‌ها در مورد پشتیبانی ذخیره‌سازی ابری بومی در ChromeOS بوده است. Dropbox مدت‌هاست که یک راه‌حل بومی خودش را از طریق برنامه Android خود ارائه می‌دهد و Drive طبیعتاً کاملاً با سیستم عامل Google ادغام شده است.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا