اخبار روز

Samsung One UI 6 در نهایت ممکن است تصویری دقیق از فضای ذخیره سازی گوشی گلکسی شما ارائه دهد

Samsung One UI 6 در نهایت ممکن است تصویری دقیق از فضای ذخیره سازی گوشی گلکسی شما ارائه دهد

خلاصه

  • سامسونگ در حال رفع سوء تفاهم در مورد فایل‌های سیستم نرم‌افزاری بیش از حد فضای ذخیره‌سازی گوشی‌های گلکسی در One UI 6 است.
  • One UI 6 با طبقه‌بندی فضای بلااستفاده به عنوان ارقام فضای ذخیره‌سازی را با دقت بیشتری نشان می‌دهد. «فایل‌های دیگر» به‌جای اینکه آن را در زیر پارتیشن «سیستم» قرار دهید.
  • سامسونگ در حال حاضر تفاوت بین فضای ذخیره‌سازی آگهی شده و فضای ذخیره‌سازی واقعی موجود را با فهرست کردن آن در «سیستم» جبران می‌کند که منجر به نمایش نادرست می‌شود.

Samsung در اوایل سال جاری با مشکل مواجه شد، زیرا فرض بر این بود که Galaxy S23 مقدار زیادی از فایل های سیستم نرم افزاری 60 گیگابایت فضای ذخیره سازی را اشغال می کنند. معلوم شد که فضای ذخیره‌سازی One ​​UI 5.1 یک سوء تفاهم بوده است، و فایل‌های سیستم در واقع از بین رفته است. فضای بسیار کمتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می شد را اشغال کنید. با نسخه بعدی One UI، سامسونگ ظاهراً نحوه نمایش ارقام فضای ذخیره‌سازی سیستم را تغییر می‌دهد تا درک میزان فضای ذخیره‌سازی در دسترس را آسان‌تر کند.

One ​​UI 6 ممکن است در نهایت حقیقت را در مورد میزان فضای ذخیره سازی گوشی Galaxy شما بگوید و متوقف شود به گفته Max Weinbach (از طریق Android Authority).

سامسونگ تمام فضای ذخیره‌سازی را که برنامه‌ها و رسانه‌ها اشغال نمی‌کردند را در پارتیشن «سیستم» جمع می‌کرد و به نظر می‌رسید که نرم‌افزار سامسونگ فضای زیادی را اشغال کرده است. اما با One UI 6، سامسونگ احتمالاً این فضا را به «فایل‌های دیگر» تقسیم می‌کند.

محاسبه فضای ذخیره سازی One UI 6 (سمت چپ) در مقابل One UI 5.1

همانطور که توسط Zachary Kew-Denniss خود ما توضیح داده شده است، پارتیشن سیستم در نسخه فعلی One UI تفاوت بین فضای ذخیره سازی تبلیغاتی گوشی و فضای ذخیره سازی واقعی موجود در دسترس کاربران را به حساب می آورد. این اختلاف به دلیل از دست دادن تبدیل واحد ذخیره سازی است. تلفن‌های گلکسی، مانند بقیه تلفن‌های اندرویدی مورد علاقه ما، به راحتی از “گیگا بایت” به عنوان اندازه‌گیری فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند. اما “gibibyte” روش دقیق‌تری برای اندازه‌گیری فضای ذخیره‌سازی موجود است.

با این حال، آنها یکسان نیستند. گیگابایت (GB) بر اساس توان های 1000 است، در حالی که گیگابایت (GiB) بر اساس توان های 1024 است که در نتیجه 7.3٪ اختلاف ایجاد می کند. این بدان معناست که یک گوشی هوشمند با 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی تبلیغاتی در واقع 476 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس دارد.

Samsung این تلفات تبدیل واحد را با گنجاندن تفاوت بین فضای ذخیره‌سازی آگهی شده و واقعی در پارتیشن سیستم جبران می‌کند. ظاهراً به‌روزرسانی Android 14 سامسونگ، این اختلاف در فضای ذخیره‌سازی را برای نمایش دقیق‌تر در زیر «فایل‌های دیگر» فهرست می‌کند.

در هر صورت، شما همچنان بهتر است یک نوع آن را انتخاب کنید با فضای ذخیره‌سازی بیشتر نسبت به آنچه که معمولاً انتخاب می‌کنید، زیرا سامسونگ اغلب گوشی‌های هوشمند خود را با برنامه‌های شخص اول خود از قبل بارگذاری می‌کند، که فقط عملکرد برنامه‌های Google را کپی می‌کنند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا