اخبار روز

YouTube Music بالاخره اشعار زنده را منتشر کرد، اما آنها در همه جا کار نمی کنند

YouTube Music بالاخره اشعار زنده را منتشر کرد، اما آنها در همه جا کار نمی کنند

خلاصه

  • YouTube Music بالاخره در حال عرضه اشعار زنده است، قابلیتی که به طور خودکار متن اشعار را هنگام پخش آهنگ پیمایش می کند و با گزینه مشابهی در Spotify رقابت می کند.
  • اشعار زنده از طریق تب Lyrics در صفحه در حال پخش قابل دسترسی هستند، اما فقط در Android و iOS.
  • پشتیبانی از اشعار زنده هنگام ارسال محتوا، در نمایشگرهای هوشمند و در وب هنوز وجود ندارد.

Spotify مدتها پیش شعرهای زنده را معرفی کرد. این یک ویژگی است که به طور خودکار متن ترانه ها را برای شما اسکرول می کند و به راحتی می توانید همه چیز را درک کنید یا با هم آواز بخوانید. سرویس رقیب Google، YouTube Music، مدتهاست روی رقابت با این گزینه مفید کار کرده است و پس از ماهها پس از آزمایش، اشعار زنده در نهایت به طور گسترده‌تری در سرویس پخش موسیقی Google منتشر می‌شوند.

آهنگ‌های زنده را می‌توان با شروع یک آهنگ با اشعار متصل به آن و رفتن به برگه شعر در صفحه در حال پخش دسترسی داشت. اگر اشعار زنده قبلاً برای شما منتشر نشده است، متوجه خواهید شد که متن این برگه اکنون بسیار بزرگتر است و پس‌زمینه‌ای تار جلد آلبوم آهنگی که در پشت آن پخش می‌شود را نشان می‌دهد. خطی که در حال حاضر خوانده می‌شود با رنگ سفیدتر برجسته می‌شود و متن به آرامی از خطی به خط دیگر می‌چرخد.

در حالی که اشعار زنده برای بسیاری از آهنگ‌ها و در بسیاری از موقعیت‌ها عالی عمل می‌کنند، به نظر نمی‌رسد هنوز کامل باشند. بزرگترین اخطار در حال حاضر این است که آنها فقط در Android و iOS در دسترس هستند و فقط زمانی که به صورت محلی در دستگاه مورد نظر گوش می دهید. وقتی برای ما پخش می‌کنید، اشعار به‌طور خودکار همراه نمی‌شوند. ما همچنین متوجه شده‌ایم که رفتار پیمایش خودکار گاهی اوقات باگ است، با خط برجسته و رفتار پیمایش ناسازگار و همگام نیست. با این حال، به نظر می رسد شروع دوباره آهنگ مورد نظر کار را انجام دهد.

قدیمی در مقابل جدید

در همین حال، اشعار زنده تقریباً در هر جایی که بتوانید به آن گوش دهید در Spotify موجود است. در سال 2022، Spotify اشعار زنده را به Nest Hub و سایر نمایشگرهای هوشمند آورد. همچنین می توانید اشعار زنده را در رایانه و تلویزیون خود در Spotify دنبال کنید. با توجه به اینکه YouTube Music اکنون پشتیبانی اولیه از این ویژگی را ارائه می دهد، فقط می توانیم امیدوار باشیم که به زودی شاهد دسترسی گسترده مشابهی برای این ویژگی در پلت فرم Google باشیم.

طبق 9to5Google ، عرضه گسترده با YouTube Music نسخه 6.15 در اندروید و 6.16 در iOS آغاز می شود. اگر اشعار زنده هنوز برای شما نمایش داده نشده است، سعی کنید برنامه را با کشیدن انگشت از صفحه نمایش اخیر به اجبار ببندید. از آنجایی که به نظر نمی‌رسد شعر زنده برای همه آهنگ‌ها در دسترس باشد، ممکن است بخواهید با چند عنوان امتحان کنید تا ببینید آیا واقعاً این ویژگی را ندارید.

پس از نگرانی‌های اولیه وقتی Google چراغ‌های Play Music را خاموش کرد و به YouTube Music تغییر داد، پلتفرم اکنون در موقعیت خوبی قرار دارد. گوگل اخیراً پشتیبانی از پادکست را به برنامه اضافه کرده است و امیدواریم به زودی پادکست های بیشتری را عرضه کند. این شرکت همچنین به بهبود قابلیت‌های شناسایی و اجتماعی در پلتفرم ادامه می‌دهد، با آزمایش نظرات Google در صفحه Now Playing و افزودن ویژگی‌های سرگرم‌کننده مانند بررسی موسیقی فصلی.

با تشکر: حمزه و موشه

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا