اخبار روز

نقشه راه مدیر رمز عبور Proton فاقد آن چیزی است که ما آرزو می کنیم

نقشه راه مدیر رمز عبور Proton فاقد آن چیزی است که ما آرزو می کنیم

خلاصه

  • Proton Pass، مدیر رمز عبور پروتون، نقشه راه فناوری خود را برای آینده نزدیک فاش کرده است.
  • علاوه بر یک برنامه افزودنی مرورگر برای Safari، Proton Pass قصد دارد یک برنامه وب کامل، برنامه‌های دسکتاپ اختصاصی، و پشتیبانی اشتراک‌گذاری مستعار توسعه دهد تا حریم خصوصی کاربر و سهولت استفاده را در بین پلتفرم‌ها افزایش دهد.
  • در حالی که Proton Pass پشتیبانی از کلید عبور را در نقشه راه خود ذکر نکرده است، این شرکت اهمیت آن را تصدیق کرده و قصد دارد آن را در بلندمدت لحاظ کند.

امنیت این روزها نمی‌تواند در ماجراجویی‌های آنلاین شما عقب‌نشینی کند. وب خانه بازار پر رونقی از دلالان داده، هکرها، کلاهبرداران و بازیگران بدی است که به دنبال نفوذ به حساب های شخصی شما، مالی و غیره. ما نمی‌توانیم مدیرهای رمز عبور مورد علاقه‌مان را به‌عنوان اولین خط دفاعی توصیه کنیم، و این بخش با ورودی‌های جدید به گسترش خود ادامه می‌دهد. مانند Proton Pass. Proton که جدیدترین است، کارهای زیادی برای انجام دادن دارد، و ما اکنون نگاهی به نقشه راه کوتاه مدت آن داریم. با این حال، یک جزئیات کلیدی وجود ندارد، اما قابل درک است.

نام تجاری سوئیسی متمرکز بر حریم خصوصی Proton Proton Pass را در آوریل امسال برای کاربران خود راه اندازی کرد. . ویژگی‌ها در ابتدا بسیار ابتدایی بودند، اما با تشریح برنامه‌های آینده نزدیک، این شرکت می‌گوید روی سه جنبه کلیدی تمرکز کنید. اول از همه، قصد دارد از رمزگذاری سرتاسر استفاده کند، بنابراین گذرواژه‌ها، یادداشت‌ها و اطلاعات کارت بانکی به راحتی با افرادی که به آنها اعتماد دارید قابل اشتراک‌گذاری هستند. این باید در سه ماهه چهارم سال جاری و به دنبال آن پشتیبانی اشتراک گذاری مستعار در آینده در دسترس باشد.

Proton همچنین قصد دارد به جای تکیه صرفاً بر افزونه مرورگر موجود امروز، کاربران را با یک برنامه وب کامل رفتار کند. دسترسی به Proton Pass را در ماشین‌هایی که نصب افزونه غیرممکن است، مانند رایانه‌های عمومی، آسان‌تر می‌کند. برنامه‌های دسک‌تاپ اختصاصی برای Windows، macOS و Linux نیز در کارت‌های موجود هستند و دسترسی آفلاین را آسان می‌کنند.

پروتون”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container -id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

proton-pass-multi-platform-desktop-apps

در آینده نزدیک، این شرکت قصد دارد ویژگی‌های درخواستی کاربر مانند تکمیل خودکار اطلاعات کارت اعتباری در وب، افزونه‌ای برای مرورگر Safari و پشتیبانی از زبان‌های اضافی را ایجاد کند تا این سرویس در سراسر جهان در دسترس‌تر باشد. Proton Pass همچنین باید به شما اجازه دهد اعتبارنامه‌های پرکاربرد را پین یا نشانک کنید. با این حال، پروتون به طور قابل توجهی از ذکر پشتیبانی از کلید عبور در نقشه راه خود اجتناب کرده است.

پروتون”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single- image-modal-container” data-img-caption=”null”>

Proton-Pass-hero

کلیدهای عبور با مدیران گذرواژه شناخته شده مانند BitWarden و 1Password در حال حاضر از آنها پشتیبانی می کند. اگر نشنیده‌اید، این‌ها کلیدهای احراز هویت رمزنگاری هستند که در دو قسمت ذخیره می‌شوند – یکی در سرویسی که به آن دسترسی دارید و دیگری در دستگاه شما، که توسط بیومتریک‌های شما مانند شناسه چهره یا اثر انگشت احراز هویت می‌شود. کلیدها منحصر به فرد هستند و می توانید برای دسترسی آسان آنها را در مدیریت رمز عبور ذخیره کنید. این سیستم در برابر فیشینگ مقاوم است و از احراز هویت دو مرحله ای ایمن تر است زیرا بیومتریک دخیل است. داده‌های Google نشان داد کلیدهای عبور ورود به سیستم را سریع‌تر می‌کنند نیز. حساب‌های شخصی Google و حساب‌های Workspace قبلاً از کلیدهای عبور برای احراز هویت استفاده می‌کنند و پشتیبانی بومی برای Android در حال انجام است.

پس ممکن است تعجب آور باشد که چرا Proton Pass به این فناوری تغییر بازی در نقشه راه اشاره نکرده است. یک پروتون گفت

“ما از نزدیک توسعه کلیدهای عبور را زیر نظر داریم و این در واقع بخشی از نقشه راه بلند مدت ما برای Proton Pass است. با این حال، ما معتقدیم که گذرواژه‌ها به این زودی‌ها از بین نمی‌روند زیرا پذیرش کلیدهای عبور یک شبه اتفاق نمی‌افتد و استفاده از رمز عبور همچنان برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی مرتبط خواهد بود.”

با نگاهی به Proton Pass از منظر شرکت، پشتیبانی از کلید عبور فوراً در اولویت قرار نمی گیرد زیرا این سرویس همچنان باید به برابری ویژگی ها با مدیران رمز عبور شناخته شده در اطراف دست یابد. با این حال، حتی بدون پشتیبانی از کلید عبور، پروتون همچنان شهرت تزلزل ناپذیری برای حفظ حریم خصوصی کاربر دارد و این امر در مورد Proton Pass نیز صدق می کند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا