اخبار روز

Google به ذخیره‌کننده حافظه و کنترل‌های رسانه Chrome یک تازه‌سازی بصری می‌دهد

Google به ذخیره‌کننده حافظه و کنترل‌های رسانه Chrome یک تازه‌سازی بصری می‌دهد

در سال جاری، Google در رگه‌های مختلفی قرار گرفته است و ویژگی‌های جدید و ترفندهای طراحی را به Chrome Canary قبل از انتشار کانال پایدار خود به عنوان یک بازسازی بصری بزرگ اضافه کرده است. ما همچنین ویژگی‌های کاربردی بیشتری مانند ترجمه زنده برای شرح‌های ویدیویی و بهینه سازی حافظه برای بهینه سازی منابع در نسخه های قبلی مرورگر نشان داده می شود. اکنون، Google در حال اصلاح طراحی این کادرهای گفتگوی ویژگی است.

ویدئوی روز پلیس ANDROIDبرای ادامه با محتوا، پیمایش کنید /div>

محقق ویژگی‌های Chrome و خواننده Android Police @Leopeva64 در توییتر اخیراً چند ترفند قابل توجه در طراحی گفتگوی Google در Chrome Canary برجسته کرده است. کنترل‌های رسانه جهانی و کارت اطلاعات ذخیره‌کننده حافظه هر دو تغییر کرده‌اند.

اگر آشنا نیستید، اگر رسانه در یک یا چند برگه در حال پخش است، کنترل‌های رسانه جهانی در سمت راست Omnibox (نوار آدرس) در تمام پنجره‌های Chrome شما نشان داده می‌شوند. با استفاده از این، می توانید پخش رسانه را کنترل کنید حتی اگر در برگه های فعال دیگر هستید. تا کنون، این گفتگو فقط اطلاعات اولیه مانند کنترل‌های رسانه سایه اعلان در Android را به همراه یک کلید برای زیرنویس زنده، البته فقط به زبان انگلیسی، نشان می‌داد.

Google-Chrome-current-universal-media-player

گفتگوی کنترل رسانه جهانی فعلی

در آخرین ساخت Canary، گفتگو نمی‌گوید که زیرنویس‌ها فقط انگلیسی هستند، و همچنین شامل میانبری به صفحه تنظیمات برای انتخاب زبان زیرنویس زنده است. وقتی زیرنویس فعال است، یک کلید جدید برای فعال کردن ترجمه زیرنویس نیز در دسترس است. با این حال، Google تنظیمات زبان ترجمه را دفن نمی کند و آنها را به عنوان یک جعبه ترکیبی کشویی در خود کنترل رسانه جهانی نشان می دهد.

@Leopeva64/Twitter”” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

Chrome-Canary-Universal-Media-Controls-Redesign-anim

جدیدترین گفتگوی کنترل رسانه جهانی Chrome Canary

Leopeva64 همچنین مشاهده کرد یک به‌روزرسانی زیبا برای گفتگوی ذخیره‌کننده حافظه قابل مشاهده است وقتی دوباره به یک برگه مراجعه می کنید، ویژگی به تعویق افتاد. درست در زیر یک خطی که ویژگی ذخیره‌سازی حافظه را توصیف می‌کند، گفتگو اکنون شامل یک نوار پیشرفت بزرگ چهار بخش است که بر اساس میزان حافظه آزاد شده با به‌تعویق انداختن برگه پر می‌شود. عدد دقیق (در مگابایت) در زیر با فونت بزرگ درشت نوشته شده است.

گفتگوی جدید Google برای ذخیره حافظه

بسته به میزان پر شدن نوار پیشرفت، Chrome همچنین به شما می‌گوید که ذخیره‌سازی حافظه «کوچک»، «متوسط»، «بزرگ» یا «بسیار بزرگ» بوده است. با این تغییر طراحی، گوگل هوشمندانه نام این دکمه را تغییر داده است تا برگه‌ها را از ذخیره حافظه در آینده معاف کند. برچسب جدید “سایت فعال نگه دارید” بسیار کوتاهتر از “این سایت را هرگز غیرفعال نکنید” است.

طراحی محاوره‌ای ذخیره‌سازی حافظه جدید، انحراف خوبی از اجرای فعلی است، جایی که یک پاراگراف توصیف کننده این ویژگی شامل مقدار حافظه ذخیره‌شده، در متن کوچک است.

@Leopeva62/Twitter”” data-modal-id=”single-image-modal” data- modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>

Chrome-memory-saver-whitelist-button-anim

وضعیت فعلی گفتگوی ذخیره‌کننده حافظه

این تغییرات اخیر در کنترل‌های رسانه جهانی و ذخیره‌کننده حافظه Chrome کادر گفتگوی آنها را آموزنده‌تر می‌کند و به Chrome کمک می‌کند تا مرورگر کاربرپسندتری شود. ما دوست داریم این تغییرات در یک نسخه پایدار از برنامه دسکتاپ نشان داده شود، اما اگر Google قصد دارد همه چیز را به عنوان بخشی از طراحی مجدد بزرگ 2023.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا