اخبار روز

اندروید 14 به شما اجازه استفاده از میانبرهای سفارشی قفل صفحه را نمی دهد

اندروید 14 به شما اجازه استفاده از میانبرهای سفارشی قفل صفحه را نمی دهد

Google برای اولین بار در حال کار بر روی سفارشی سازی صفحه قفل پیکسل در ابتدای سال 2023. در ابتدا تصور بر این بود که این ویژگی به عنوان بخشی از کاهش ویژگی Android 13 در اواخر سال کاهش می یابد. اما در I/O 2023، گوگل سفارشی‌سازی‌های صفحه قفل، از جمله توانایی تغییر میانبرها را با شکوه تمام به نمایش گذاشت و تأیید کرد که این ویژگی بخشی از اندروید 14. اکنون، میشال رحمان نکات دیگری را در مورد گزینه های سفارشی سازی میانبر صفحه قفل در نسخه اصلی بعدی سیستم عامل به اشتراک گذاشته است.

ویدئوی روز پلیس ANDROIDبرای ادامه با محتوا، پیمایش کنید /div>

Google به شما امکان می‌دهد میانبرهای صفحه قفل را در Android 14 تغییر دهید. با این حال، نمی‌توانید میانبر برنامه‌ای را که می‌خواهید اضافه کنید. در عوض، در مجموع هشت گزینه وجود خواهد داشت: اسکنر کد QR، چراغ قوه، دوربین فیلمبرداری، یادداشت برداری، بی‌صدا کردن، کیف پول، دوربین، مزاحم نشوید، و کنترل‌های دستگاه.

می‌توانید این ویژگی را در توییت تعبیه‌شده در زیر مشاهده کنید.

برای مقایسه، در Android 13، میانبر پایین صفحه قفل سمت چپ، کنترل‌های خانه هوشمند را نشان می‌دهد، در حالی که میان‌بر سمت راست Google Wallet یا، اگر صاحب سری Pixel 7 هستید، چرخ فلکی از کارت‌های ذخیره‌شده‌تان را باز می‌کند.

>

برای فعال کردن میانبر، باید آن را به مدت طولانی فشار دهید. این منطقی است زیرا از فعال شدن میانبرهای قفل صفحه با یک ضربه تصادفی جلوگیری می کند. در مورد میانبر “یادداشت برداری” که در بالا ذکر شد، برنامه یادداشت های مورد علاقه شما را در تلفن شما باز می کند. این به خوبی با ویژگی جدید AppClips API در Android 14 جفت می‌شود و به شما امکان می‌دهد یک اسکرین‌شات بگیرید و به‌طور خودکار آن را از طریق یک حرکت در یادداشت وارد کنید.

سفارشی‌سازی میانبر صفحه قفل اندروید 14 بخشی از AOSP خواهد بود و به تولیدکنندگان دیگر اجازه می‌دهد تا عملکردهای مشابهی را در تلفن‌های خود ارائه دهند. با این حال، OEM هایی مانند سامسونگ و شیائومی در حال حاضر امکان تغییر میانبر صفحه قفل را به عنوان بخشی از پوسته خود ارائه می دهند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا