اخبار روز

گوگل در حال از بین بردن Chrome Translate در نسخه های قدیمی این مرورگر است

گوگل در حال از بین بردن Chrome Translate در نسخه های قدیمی این مرورگر است

یکی از ضروری‌ترین مهارت‌هایی که بسیاری از مرورگرهای وب پیشرو دارند، توانایی متن خارجی را در یک صفحه وب به زبان مادری خود ترجمه کنید. برای مثال، Google Chrome این کار را با تشخیص زبانی که وب‌سایت به آن نوشته شده است و سپس تبدیل آن به زبان دلخواه شما مخصوصاً اگر با وب سایتی برخورد کنید که به زبانی نوشته شده است که شما نمی فهمید. متأسفانه، اگر هنوز از نسخه قدیمی Chrome استفاده می کنید، باید به نسخه 96 یا جدیدتر به روز رسانی کنید تا به استفاده از ویژگی ترجمه داخلی مرورگر ادامه دهید.

ویدئوی روز پلیس ANDROIDبرای ادامه با محتوا، پیمایش کنید /div>

Google در Chrome معرفی شد پست انجمن مبنی بر اینکه در حال خاموش کردن ویژگی Chrome Translate برای Chrome 95 و بالاتر است. اگر از این نسخه قدیمی استفاده می‌کنید، در نهایت با یک پیام خطایی مواجه می‌شوید که می‌گوید «این صفحه ترجمه نشد.»

برای یادآوری، Chrome 95 در اکتبر 2021 منتشر شد با تعداد زیادی پیشرفت، از جمله احراز هویت امن‌تر پرداخت در سراسر جهان وب، امکان ذخیره گروه‌های برگه، و عرضه Material You برای همه در Android 12 بدون فعال کردن هیچ پرچمی.

Google تاریخی برای پایان پشتیبانی ترجمه برای نسخه‌های قدیمی Chrome مشخص نکرده است، اما گفته است که این تلاش قبلاً آغاز شده است. وقتی بالاخره روز فرا رسید، کاربران دیگر نمی‌توانند صفحات وب را بدون نصب برنامه افزودنی ترجمه کنند، در میان چند گزینه دیگر.

نسخه 96 کروم در دسامبر 2021 منتشر شد، بنابراین باید تا پایان سال در دسترس بیشتر افراد قرار گیرد. اکنون. فقط کاربران سیستم عامل های قدیمی ممکن است راهی برای به روز رسانی فراتر از Chrome 95 نداشته باشند. برای مثال، Chrome 95 آخرین نسخه مرورگر موجود در Android 5.0 Lollipop است، در حالی که iOS 13 باید به Chrome 93 بسنده کند. در سمت دسکتاپ. از همه چیز، Chrome 87 آخرین نسخه ای است که روی macOS Yosemite 10.10 کار می کند در حالی که Windows XP و Vista قبلاً با Chrome 49 قطع شده بودند.

در رایانه‌های رومیزی، می‌توانید افزونه Google Translate را در مرورگر نصب کنید. این به اندازه ویژگی ترجمه داخلی دقیق است و بدون در نظر گرفتن نسخه مرورگر به پشتیبانی ادامه خواهد داد. اگر هنوز تلفنی دارید که Android 5 دارد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به یکی از تلفن‌های عالی ارتقا دهید. در آنجا، فقط برای اینکه با جدیدترین به‌روزرسانی‌های امنیتی آنلاین، امن‌تر بمانید.

مقطع نسخه‌های قدیمی‌تر Chrome ممکن است مربوط به قابلیت‌های ترجمه جدید باشد که نمی‌توانند با نسخه‌های قدیمی‌تر سازگار باشند. در آینده، Chrome می‌تواند قابلیت ترجمه متن در تصاویر را به دست آورد، اگر اخیراً مشاهده شده باشد کد منبع Chromium در نهایت فعال می شود.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا