اخبار روز

کروم 114 بالاخره یک نوار ناوبری شفاف در اندروید دارد

کروم 114 بالاخره یک نوار ناوبری شفاف در اندروید دارد

Google در سال 2019 پیمایش حرکتی را با Android 10 معرفی کرد. از همان ابتدا، توسعه دهندگان برنامه این امکان را داشتند که نوار پیمایش در پایین را شفاف کنند و محتوای برنامه را در پشت فضای مرده نشان دهند. به سرعت به سال 2023 برسید، و شما همچنان تنها تعداد انگشت شماری از برنامه ها را خواهید یافت که این مرحله را انجام داده اند و بهترین تلفن های اندرویدی احساس حق بیمه کمتر از آنچه که باید وجود دارد. Google Chrome به زودی به این تعداد انگشت شماری از برنامه ها می پیوندد، زیرا Chrome Beta 114 پرچمی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پیمایش خود را تغییر دهید. نوار شفاف.

ویدئوی روز پلیس ANDROIDبرای ادامه با محتوا، پیمایش کنید /div>

با نصب Chrome Beta 114، می‌توانید به سادگی پرچم chrome:flags#DrawEdgeToEdge را برای شروع فعال کنید، به‌عنوان مشخص شده توسط موسس کانال تلگرام Google News @Nail_Sadykov. هنگامی که مرورگر خود را مجدداً راه اندازی کردید، متوجه خواهید شد که محتوای وب در پشت نوار پیمایش حرکتی در نسخه های پشتیبانی شده اندروید نمایش داده می شود. وقتی از پیمایش سه دکمه استفاده می‌کنید، این پرچم کار نمی‌کند، که احتمالاً باعث می‌شود محتوا و ناوبری سیستم به وضوح از هم جدا شوند.

ظاهر جدید باعث می‌شود وب‌سایت‌ها احساس غوطه‌وری‌تری داشته باشند و با ظاهرشان در iOS مطابقت بیشتری داشته باشند، کروم و سافاری برای مدت طولانی پس‌زمینه نوار ناوبری شفاف را در آن پلتفرم ارائه می‌کنند. از آنجایی که نوار پیمایش یک دکمه نیست، می‌توانید با عناصر وب‌سایت که در پشت یا درست بالای نوار قرار دارند نیز تعامل داشته باشید. جلوه شفافیت در وب‌سایت‌ها، تعویض برگه، صفحه برگه جدید و در برگه‌های سفارشی در برنامه‌ها قابل مشاهده است، اگرچه در تنظیمات Chrome در دسترس نیست.

در حال حاضر، واضح است که کار روی این موضوع تمام نشده است. وقتی پرچم را فعال می‌کنید، برخی از وب‌سایت‌ها نوارهای بالایی خود را کمی بالا می‌برند و قسمت‌هایی از آنها را زیر نوار آدرس پنهان می‌کنند. خود رابط Chrome نیز از این مشکل رنج می‌برد، با یک شکاف بین نوار آدرس و پیشنهادات تکمیل خودکار.

در Android 14 Beta 2، Google همچنین یک پرچم توسعه‌دهنده معرفی کرد که به اجبار نوار پیمایش روی همه برنامه ها شفاف باشد. با این حال، این به طور جادویی باعث نمی شود که محتوا در پشت نوار ناوبری ظاهر شود. این فقط پس‌زمینه پشت نوار پیمایش را به همان رنگ بقیه برنامه رنگ می‌کند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا