اخبار روز

ممکن است تغییر اندازه و تغییر مکان Gboard در Android آسان‌تر شود

ممکن است تغییر اندازه و تغییر مکان Gboard در Android آسان‌تر شود

Gboard احتمالاً یکی از، اگر نه بهترین، صفحه کلیدهای نرم افزاری برای Android موجود است. ، گوگل به آرامی آن را به یک غول پیکر واقعی برای تایپ سازنده و دقیق تبدیل کرده است. به نظر می رسد این شرکت اکنون در حال کار بر روی آسان تر کردن برخی از گزینه های سفارشی سازی برای یافتن و استفاده است. ممکن است به زودی بتوانید اندازه و موقعیت صفحه کلید را در همان لحظه تغییر دهید و به شما امکان می دهد اندازه و موقعیت دکمه دلخواه خود را بدون نیاز به رفتن به تنظیمات صفحه کلید تنظیم کنید.

ویدئوی روز ANDROIDPOLICEبرای ادامه با محتوا، پیمایش کنید

طبق شواهد کشف شده توسط 9to5Google ، یک گزینه تغییر اندازه جدید می تواند راه خود را به تنظیمات سریع Gboard باز کند که از طریق میانبر سه نقطه در نوار ابزار بالای صفحه کلید قابل دسترسی است. ضربه زدن روی آن یک حالت تغییر اندازه و تغییر موقعیت جدید را فعال می کند که به شما امکان می دهد صفحه کلید را در موقعیت دلخواه خود نسبت به پایین صفحه قرار دهید. همچنین به شما امکان می‌دهد ارتفاع دکمه‌های کلیدی را افزایش یا کاهش دهید.

در حالی که از قبل امکان تغییر اندازه ارتفاع کلیدها در تنظیمات Gboard وجود دارد، به نظر می‌رسد تغییر موقعیت نسبت به پایین صفحه شما یک افزوده کاملاً جدید باشد. بسته به ارگونومیکی تلفن شما، حرکت بیشتر صفحه کلید کامل به بالا یا پایین تر ممکن است نگه داشتن دستگاه را هنگام تایپ آسان تر کند. برخی از نرم‌افزارهای سفارشی تلفن، مانند Honor’s Magic OS، صفحه‌کلید را بسیار پایین‌تر از سایر سازندگان قرار می‌دهند، که ممکن است برای بسیاری از آنها روش ترجیحی برای استفاده از صفحه کلید نباشد. مشکلاتی از این دست را می‌توان به راحتی با این گزینه سفارشی‌سازی جدید در Gboard برطرف کرد و به شما امکان می‌دهد موقعیت صفحه کلید را دقیقاً مطابق میل خود تغییر دهید.

این گزینه تغییر موقعیت جدید نیز مشابه حالت یک دستی و حالت شناور خواهد بود، اگرچه برخلاف این دو، تغییر موقعیت صفحه کلید را همیشه در عرض کامل نگه می دارد، چیزی که با دو روش موجود امکان پذیر نیست.

برخی از تلفن‌ها، مانند Honor Magic 5 Pro در سمت چپ، صفحه‌کلید را بسیار نزدیک‌تر از آنچه بسیاری از کاربران می‌خواهند به پایین فشار دهید

9to5Google گزارش می دهد که توانسته است تغییرات را در Gboard 13.0 فعال کند که در حال حاضر برای آزمایش کنندگان بتا در فروشگاه Play ارائه می شود. این نشریه همچنین می‌گوید که پیشرفت بیشتری در حالت رومیزی برای دستگاه‌های تاشو پیدا کرده است، اگرچه قادر به فعال کردن آنها نبود.

Gboard روی اکثر تلفن‌های Android از قبل نصب شده است، اما اگر اینطور نیست، می‌توانید به راحتی آن را از فروشگاه Play دریافت کنید. مانند هر ویژگی یا اضافه‌ای که در حال توسعه است، هیچ تضمینی وجود ندارد که این گزینه‌های تغییر اندازه و تغییر مکان واقعاً به نسخه پایدار می‌رسند. Google می‌تواند به‌خوبی در حال آزمایش داخلی با آنها باشد، با این که هیچ یک یا فقط برخی از افزودنی‌ها برای همه در دسترس نباشد.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا