اخبار روز

پس از Google Bard، ChatGPT در مایکروسافت بینگ خطاهای فاحشی را در نمایش عمومی مرتکب می شود

پس از Google Bard، ChatGPT در مایکروسافت بینگ خطاهای فاحشی را در نمایش عمومی مرتکب می شود

خطاهای ایجاد کننده ChatGPT

این خطاها پس از آن رخ می دهد که مایکروسافت در 7 فوریه میزبان رویدادی برای رونمایی از آخرین نسخه موتور جستجو و وب خود بود. مرورگری که توسط نسخه بهینه‌سازی شده ChatGPT به نام مدل Prometheus پشتیبانی می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که این باعث بروز مشکلاتی در سیستم جستجوی Bing شده است.

d9bed8b3 d8a7d8b2 google bardd88c chatgpt d8afd8b1 d985d8a7db8cdaa9d8b1d988d8b3d8a7d981d8aa d8a8db8cd986daaf d8aed8b7d8a7d987d8a7db8c d981d8a7 646b609b269ef

بر اساس گزارش The Verge، این خطاها شامل خواندن نادرست ارقام در گزارش مالی سه ماهه دسامبر منتشر شده توسط برند پوشاک Gap است. دومی ارقامی را که اشتباه بودند، نشان می‌داد که نشان می‌داد توانایی موتور هوش مصنوعی برای خواندن چاپ‌های ظریف شکل‌ها در یک سند، و اعمال درک متنی آن، محدود باقی می‌ماند.

این خطاها در جستجوهایی که شامل آن‌ها می‌شد بدتر شدند. یافتن رستوران‌های پیشنهادی در مکزیک و حتی مقایسه مدل‌های جاروبرقی – عبارات جستجویی که فعالیت موتورهای جستجوی نسبتاً استانداردی را ایجاد می‌کنند. این جزئیات توسط محقق مستقل هوش مصنوعی و موتور جستجو، دیمیتری بریتون، فاش شد، که تلاش هایش با ChatGPT در بینگ نتایجی را نشان داد که در آن دومی گزارش داد که کرواسی از اتحادیه اروپا در سال 2022 حذف شده است. فهرست کاملی از خطاهای ChatGPT در طول پخش زنده آن. در اینجا می‌توانید به رونمایی از پست نمایشی دسترسی پیدا کنید.

توجه به این نکته مهم است که ChatGPT در Bing موارد دیگری را نیز نشان داده است، مانند ایجاد اظهارات توهین آمیز برای کاربران ، یا حتی ایجاد پاسخ های برتر در یک یادداشت تهدیدآمیز.

چرا ابزارهای هوش مصنوعی چنین خطاهایی را مرتکب می شوند

این مشکلات پس از هشدار خود توسعه دهندگان، که بیان کردند که Bing با ChatGPT در حال حاضر در مرحله اولیه است و ممکن است با بهبود مجموعه داده‌های آن خطا ایجاد کند. توجه به این نکته مهم است که هفته گذشته پیش نمایشی از این تجربه جدید را اعلام کردیم. ما انتظار داریم که سیستم در طول این دوره پیش‌نمایش اشتباه کند، و بازخورد کاربران برای کمک به شناسایی مکان‌هایی که کارها به خوبی کار نمی‌کنند بسیار مهم است تا بتوانیم یاد بگیریم و به بهتر شدن مدل‌ها کمک کنیم.» بیانیه سخنگوی مایکروسافت، گزارش شده توسط mint، گفت.

خطاهای ChatGPT و Bing پس از آن رخ می‌دهند که گوگل از Bard، ابزار هوش مصنوعی مولد خود که توسط پلتفرم هوش مصنوعی LaMDA خود پشتیبانی می‌شود، چند ساعت قبل از عرضه مایکروسافت رونمایی کرد. ابزار هوش مصنوعی در موتور جستجوی خود. این خطاها معمولاً به دلایل مختلف رخ می‌دهند، از جمله فقدان مجموعه داده‌های دقیق برای آموزش، یا توضیح اشتباه کلمات کلیدی، از جمله مسائل دیگر.

کارشناسان نسبت به سرمایه‌گذاری‌های زودرس هشدار می‌دهند

<. href="//www.theverge.com/2023/2/8/23590864/google-ai-chatbot-bard-mistake-error-exoplanet-demo" class="external">اشتراک‌ها 7.7 درصد به دلیل خطاهایی که Bard در حین نمایش زنده‌اش مرتکب شد کاهش یافت. این کاهش منجر به از دست دادن بیش از 100 میلیارد دلار ارزش بازار گوگل شد. با این حال، این کاهش سرمایه‌گذاران را از استفاده از کسب‌وکارها در چین و شرط‌بندی برای رشد آن‌ها منصرف نکرد و منجر به مرحله رشد دو رقمی در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های هوش مصنوعی در این کشور شد.

با این حال، کارشناسان می‌گویند. هشدار داد که چنین رشدی ممکن است زودرس باشد و پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد در ایجاد جایگزین‌های دقیق برای پلتفرم‌های جستجوی سنتی شکست بخورند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا