اخبار روز

برحذر بودن! مطالعه ادعا می کند تلفن های هوشمند اندرویدی چینی مملو از نرم افزارهای جاسوسی هستند

برحذر بودن! مطالعه ادعا می کند تلفن های هوشمند اندرویدی چینی مملو از نرم افزارهای جاسوسی هستند

این مطالعه ادعا کرد که شرکت های گوشی های هوشمند مانند Xiaomi، OnePlus، Realme و OPPO اطلاعات حساس زیادی را در مورد کاربران خود از طریق آنها جمع آوری می کنند. سیستم‌عامل‌ها و برنامه‌هایی که از قبل روی گوشی‌های هوشمندشان در چین نصب شده‌اند. محققان نگران هستند که دستگاه‌ها مقدار نگران‌کننده‌ای از اطلاعات شناسایی شخصی (PII) را نه تنها به فروشنده دستگاه، بلکه به ارائه‌دهندگان خدماتی مانند Baidu و اپراتورهای شبکه تلفن همراه چینی ارسال کنند، زیرا تعدادی دیگر از بازیگران خصوصی نیز داده‌ها را ربوده‌اند.

محققان چه گفتند؟

بدون شک پژوهشگران برای محافظت از حریم خصوصی کاربران چینی باید کاری انجام دهند، گزارش گفت. محققان، از جمله Haoyu Liu از دانشگاه ادینبورگ، خاطرنشان کردند که یافته‌های آنها تصویر نگران‌کننده‌ای از حریم خصوصی داده‌های کاربران در بزرگ‌ترین بازار اندروید جهان ارائه می‌کند. آنها همچنین اشاره کردند که برای کمک به مردم برای کمک به اعتماد مردم به شرکت‌های فناوری که بخشی از آنها متعلق به دولت هستند، کنترل‌های حریم خصوصی شدیدتر لازم است.

این آزمایش چه بود؟

محققان آزمایش کردند. تعدادی از دستگاه‌ها را از تولیدکنندگان چینی خریدند و تجزیه و تحلیل شبکه روی آنها انجام دادند تا بفهمند داده‌های مهم درز کرده است. آنها فرض کردند شخصی که از دستگاه استفاده می کند یک «مصرف کننده آگاه از حریم خصوصی» است که ارسال تجزیه و تحلیل و داده های شخصی سازی را به ارائه دهندگان غیرفعال کرده است و از فضای ذخیره سازی ابری یا «هیچ سرویس شخص ثالث اختیاری دیگری» استفاده نمی کند.

براساس مطالعه، PII جمع‌آوری‌شده شامل اطلاعات حساسی مانند مخاطبین، شماره تلفن، فراداده تلفن و متن، داده‌های موقعیت جغرافیایی، شناسه‌های دستگاه دائمی (آدرس‌های IMEI و MAC، شناسه‌های تبلیغاتی و موارد دیگر) و اطلاعات اولیه کاربر مانند شماره تلفن.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا