اخبار روز

[به روز رسانی] آیا از شماره های بین المللی ناشناس تماس های واتس اپ دریافت می کنید؟ تو تنها نیستی

[به روز رسانی] آیا از شماره های بین المللی ناشناس تماس های واتس اپ دریافت می کنید؟ تو تنها نیستی

علاوه بر این، واتس اپ یک کمپین بازاریابی به نام «با واتس اپ ایمن بمانید» راه اندازی کرده است که هدف آن آموزش کاربران در مورد ابزارهای ایمنی داخلی پلتفرم و ویژگی های محصول، مانند تأیید دو مرحله‌ای، مسدود کردن و گزارش، و کنترل‌های حریم خصوصی. این ابزارها برای کمک به محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری‌های آنلاین، کلاهبرداری‌ها و تهدیدهایی طراحی شده‌اند که می‌توانند حساب‌های آن‌ها را به خطر بیندازند.

تماس‌های کلاهبرداری و پیام‌های هرزنامه یک مشکل بزرگ در سطح جهانی و حتی بیشتر از آن در هند است. برای مبارزه با این مشکل، اپراتورهای مخابراتی اخیراً هرزنامه های AI Filter را برای کاهش تعداد تماس های هرزنامه ای که کاربران دریافت می کنند، معرفی کردند. با این حال، کلاهبرداران اکنون راه جدیدی برای هدف قرار دادن افراد پیدا کرده اند.

چندین واتس اپ گزارش داده اند که ویدیوها و تماس های صوتی ناخواسته از شماره های بین المللی ناشناس دریافت کرده اند. به گفته Entrackr، چندین کاربر با این مشکل مواجه شده و شکایت خود را ثبت کرده اند. اخیراً تماس‌هایی از شماره‌های بین‌المللی ناشناس در واتس‌اپ با کد کشور +7 که برای روسیه و قزاقستان تعیین شده است، دریافت کردیم. این نشان می دهد که کلاهبرداران از WhatsApp برای هدف قرار دادن افراد در هند و سایر کشورها استفاده می کنند.

d8a8d987 d8b1d988d8b2 d8b1d8b3d8a7d986db8c d8a2db8cd8a7 d8a7d8b2 d8b4d985d8a7d8b1d987 d987d8a7db8c d8a8db8cd986 d8a7d984d985d984d984 646841632fab7

مشخص نیست کلاهبرداران چگونه شماره تلفن کاربران را به دست می آورند و آیا از ربات ها استفاده می کنند یا افراد را به صورت دستی هدف قرار می دهند. اما این تماس‌ها و پیام‌ها به طور کلی یک تهدید هستند.

چرا مردم این تماس‌ها را دریافت می‌کنند؟

تکثیر تماس‌های کلاهبرداری، به‌ویژه در واتس‌اپ، بی‌سابقه به نظر می‌رسد. اگرچه کلاهبرداران برای مدت طولانی از پیام‌های متنی معمولی (SMS) برای هدف قرار دادن افراد استفاده می‌کنند، مقیاسی که در آن از WhatsApp استفاده می‌کنند جدید به نظر می‌رسد. در حالی که بیشتر این تماس‌های خودکار هستند، برخی از کلاهبرداران خود را به‌عنوان منابع انسانی ظاهر می‌کنند و افراد را با وعده شغل فریب می‌دهند.

یکی از کاربران توییتر، شریانش جین، تصویری از پیام واتس‌اپ دریافت کرده از یک کلاهبردار را به اشتراک گذاشت. خود را به عنوان “HR Priscilla Barret” به او پیشنهاد کردند و به او شغل پاره وقت دادند. کار این بود که 50 روپیه به ازای هر لایک در ویدیوهای YouTube و تا “10000 روپیه” در روز به دست آورید، که به وضوح یک کلاهبرداری است.

طبق Entracker گزارش، بهسکار ماجومدار، مشاور ارشد ارتباطات، گفت که فرآیند کلاهبرداری دیجیتالی تر و همه کاناله تر شده است، از جمله پیام های واتس اپ، اس ام اس و پیام های لینکدین. او اضافه کرد که حداقل دو تماس در هفته، علاوه بر پیام‌های واتس‌اپ و پیام‌های لینکدین دریافت می‌کند. فرآیند به دست آوردن شماره های VoIP برای WhatsApp ساده است و کلاهبرداران از آن برای هدف قرار دادن کاربران ناآگاه استفاده می کنند. با توجه به تعداد شکایاتی که در توییتر مطرح می شود، به نظر می رسد که این پدیده به خوبی سازماندهی شده است و این کلاهبرداران احتمالاً به عنوان یک مافیا عمل می کنند.

تا کنون، واتس اپ در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است، اما این شرکت اعلام کرده است. کمپین های آگاهی رسانی آنلاین و آفلاین انجام داده است و کاربران را تشویق می کند تا با این تماس ها و پیام های کلاهبرداری درگیر نشوند. تلگرام نیز با همین پدیده مواجه است و به خوانندگان توصیه می شود برای در امان ماندن از این کلاهبرداری ها، هیچ گونه تماس یا پیام تایید نشده از سوی شماره های بین المللی را نپذیرند.

titan

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا